*alt_site_homepage_image*

Pristatyta Vilniaus rajono policijos komisariato 2020 metų veiklos ataskaita

decoration

Šiandien, kovo 18 d. nuotoliniu būdu organizuotas kasmetinis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato ataskaitinis susitikimas, kurio metu Vilniaus rajono savivaldybės atstovams, pareigūnams, policijos rėmėjams bei visuomenės nariams pristatyti 2020 metų Vilniaus rajono policijos komisariato veiklos rezultatai, svarbiausi įvykiai ir pasiekimai.

Nuotoliniu būdu susitikime dalyvavusiems: Vilniaus rajono savivaldybės vicemerui Robertui Komarovskiui, administracijos direktorei Liucinai Kotlovskai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorei Julianai Lipinskai, Švietimo skyriaus vyr. specialistei Boženai Tyčino, Vilniaus apskrities VPK viršininkui Sauliui Gagui, Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausiajam prokurorui Audriui Matulioniui, Šaulių sąjungos atstovui Stasiui Gudauskui ir kitiems prisijungusiems prie susitikimo praeitų metų rezultatus pristatė Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis.

„Šių metų ataskaitinis susirinkimas vyksta kiek kitaip nei kiekvienais metais. Paskutinius metus susitikdavome viename iš Vilniaus rajono miestelių, tačiau šiemet dėl visiems suprantamų priežasčių mūsų susitikimas vyksta nuotoliniu būdu“, – pasveikinęs visus prisijungusius, komisariato viršininkas A. Sinis pristatė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2020 m. veiklos ataskaitą, išskiriant svarbiausius nuveiktus darbus ir dėl Covid-19 pandemijos kilusius iššūkius.

Ekstremaliosios situacijos metais Policijos komisariato organizuojamo darbo pagrindinės kryptys – reagavimas į įvykius, nusikalstamų veikų tyrimas ir prevencinė veikla dėl Covid-19 pandemijos ir paskelbto karantino Lietuvoje pasipildė naujais uždaviniais ir iššūkiais: taikyti atsakomybę už karantino sąlygų nesilaikymą, tikrinti saviizoliacijoje esančius asmenis, policijos pareigūnams dirbti patikros postuose. Taip pat dėl koronaviruso protrūkio apribojus judėjimą iš/į Nemenčinės miestelį – reaguoti ir užtikrinti karantino laikymosi sąlygas.

Praeitais metais Vilniaus rajone nežymiai, tačiau mažėjo kriminogeninė situacija. Palyginimui 2020 m. Vilniaus rajono aptarnaujamoje teritorijoje buvo užregistruota 1 116 nusikalstamų veikų (2019 m. – 1 186), iš jų 2020 m. ištirta 55,3 proc. nusikaltimų, 2019 m. – 48,4 proc.

Vertinant nusikalstomų veikų, registruotų Vilniaus rajono teritorijoje statistiką, sumažėjo ir fizinio skausmo sukėlimo atvejų (2020 m. – 347, 2019 m. – 395), vagysčių (2020 m. – 335, 2019 m. – 439), turto sunaikinimo (2020 m. – 63, 2019 m. – 71), sukčiavimo (2020 m. – 57, 2019 m. – 67) atvejų. Liūdnesnė situacija vis dar išlieka ir, deja, tačiau rajone didėja neblaivių vairuotojų (2020 m. – 235, 2019 – 198).

Kasmet stiprėja ir Vilniaus rajono gyventojams tampa labiau matoma ir girdima bendruomenės pareigūnų veikla. 2020 m. sustiprinta komunikacija su kaimiškųjų vietovių gyventojais. Aktyvūs seniūnijų gyventojai įtraukti į 6 Viber virtualias pokalbių grupes, kuriose vyksta apsikeitimas aktualia informacija. Šiuo metu šioje grupėje yra 60 narių. Taip pat praeitais metais sukurta Vilniaus rajono policijos komisariato Facebook paskyra, kurioje skelbiama aktuali prevencinė informacija dėl smurto artimoje aplinkoje, sukčiavimo, vagysčių atvejų, pranešama apie judėjimo ribojimus, saugų eismą. Kartu su socialiniais partneriais vykdytos Covid-19 ligos plitimo mažinimo prevencinės priemonės, karantino metu – dalis bendrosios prevencijos veiklų buvo vykdytos per virtualias programas.

Džiaugiamasi glaudžiu ir kasmet stiprėjančiu bendradarbiavimu su Vilniaus rajono savivaldybe – praeitais metais įgyvendintos dvi prevencinės programos: „Policija – visuomenės dalis“, kurios tikslas įtraukti kuo daugiau gyventojų į bendrą policijos ir visuomenės saugios aplinkos kūrimo procesą ir „Stop naujoms tragedijoms keliuose“, kuria siekiama didinti eismo saugumą ir mažinti žuvusiųjų ir sužalotų asmenų skaičių eismo įvykiuose Vilniaus rajono keliuose. Priemonėms įgyvendinti Savivaldybė 2020 m. skyrė 6 tūkst. Eur.

2021 m. numatytos veiklos kryptys: kokybiškas įrodymų rinkimas ir fiksavimas ikiteisminio tyrimo medžiagose ir administracinėse bylose; eismo saugumo gerinimas rajono teritorijoje, neblaivių vairuotojų išaiškinimas; teisės pažeidimų, susijusių su akcizinių prekių apyvarta išaiškinimas; prevencinių priemonių organizavimas, įtraukiant vietos bendruomenių narius į prevencinių projektų, finansuojamų iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto, įgyvendinimą.

Kaip ir kasmet, ataskaitinio renginio pabaigoje Vilniaus rajono savivaldybės mero padėkos raštais apdovanoti geriausi komisariato darbuotojai. Šiemet už vykdomą švietėjišką veiklą bendruomenėse ir ugdymo įstaigose siekiant užkardyti teisės pažeidimus apdovanoti bendruomenės pareigūnai – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Stanislav Voicechovskij ir vyresnioji tyrėja Anželika Rakauskienė.

Nuotoliniame ataskaitiniame pristatyme dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski merės Marijos Rekst vardu pasveikino Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnus su išties gerais veiklos rezultatais ir padėkojo už ilgametį, glaudų bendradarbiavimą. „Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas klostosi sklandžiai, dėkojame, kad visada operatyviai reaguojate. Dar kartą sveikiname ir dėkojame už tarnybą ir ataskaitos pristatymą“, – dėkojo R. Komarovski.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė tardama žodį, pasidalijo Vilniaus rajono gyventojų prašymais matyti Vilniaus rajono pareigūnus ne tik patruliuojančius seniūnijų gatvėse. „Suprantame, kad tai yra sentimentai, įgyvendinta reforma, tačiau žinokite, kad esant poreikiui visada esame pasiruošę suteikti Jums patalpas, pasidalyti laisvomis patalpomis seniūnijose kur tai bebūtų. Kreipkitės, visada ištiesime pagalbos ranką. Intensyvus darbas Covid-19 pandemijos židiniu tapusiame Nemenčinės mieste parodė, kad bendrų pastangų dėka galima padaryti labai daug. Tai ką darote, darote ne mums ir ne sau, tai darote vietos gyventojams. Dar kartą prisijungiu prie visų sveikinimų, būkite sveiki ir saugokite mus toliau“, – sakė L. Kotlovska.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas. „2020-tieji – neeiliniai, sudėtingi metai. Pirmoji karantino banga prasidėjo prieš metus. Policijos pareigūnams praeitų metų kovo 16 d. neteko pasilikti namuose ir pradėti nuotolinio darbo, o teko išvažiuoti į tuščias miesto ir rajono gatves ir kontroliuoti situaciją. (...) Iš tiesų neramina tai, kad žiūrint į šiuos metus ir analizuojant praeitus, policijos bendruomenė buvo viena iš tų, kuri šalia medikų stojo į kovą su Covid-19 virusu, tačiau mūsų pareigūnai yra priešpaskutinėje grupėje dėl skiepų, dėl to jaučiamės pamiršti. (...) Dėkoju visiems, kurie dirbo kartu, kurie leido pasiekti išties gerų rezultatų“, – tarė S. Gagas.


Įvertinkite naujieną