*alt_site_homepage_image*

Prezidento ir Pirmosios Ponios iniciuotame kalėdiniame renginyje – jaunieji Vilniaus rajono atstovai

decoration

Gruodžio 21-ąją Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose vyko Prezidento ir Pirmosios Ponios inicijuotas kalėdinis vakaras, kuris surengtas siekiant padėkoti visiems prisidėjusiems  prie Pirmosios Ponios D. Nausėdienės inicijuotos, vienijančios ir bendrystės dvasią skleidžiančios kalėdinių žaisliukų kūrimo akcijos „Namų jaukumas“.

Prezidentūroje vykusiame renginyje dalyvavo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės bei VšĮ Vaikų ir paauglių socialinį centrus lankantys 9-11 metų vaikai. Vaikus lydėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska.

Kalėdines rankų darbo dekoracijas – namukus iš vilnos kūrė keli šimtai Lietuvos bendruomenių ir organizacijų: mokyklos, dienos ir socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir kitos įstaigos.

Antrus metus, artėjant šv. Kalėdoms, Vilniaus rajono savivaldybės įstaigos aktyviai jungėsi prie Pirmosios šalies Ponios inicijuotos kalėdinių žaisliukų gaminimo akcijos. Šiemet gražioje ir bendruomeniškoje akcijoje aktyviai dalyvavo Rudaminos ir Nemenčinės daugiafunkciniai kultūros centrai kurdami namukus iš vilnos, pernai prie šios akcijos prisijungė ir Vilniaus rajono socialinės įstaigos – Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrai, vilnos vėlimo būdu gamindami baltuosius paukščiukus.

Kalėdiniame renginyje jaunųjų Prezidentūros svečių laukė muzikinė programa, kurią dovanojo tautinis ansamblis „Virvytė“. Taip pat lankytojus džiugino tradiciniai kūčių žaidimai, lietuviški papročiai, gyva muzika, šokiai advento ratelyje, dovanos ir šventiniai saldumynai.

Prezidentas ir Pirmoji Ponia, padėkojo visiems dalyvavusiems akcijoje už parodytą bendruomeniškumą ir susitelkimą, kalėdiniuose papuošimuose atspindinčią šilumą ir meilę bei pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis.

Pasak vaikus lydėjusios Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėjos Kristinos Malinovskos, renginiu bei įtektomis dovanelėmis vaikai labai džiaugiasi. „Graži iniciatyva, kuri iš tiesų visus sutelkia ir kuria kalėdinį stebuklą. Vaikučiai be galo džiaugiasi, kad sudalyvavo šiame kalėdiniame renginyje, apsilankė Prezidentūroje, nusifotografavo kartu su Prezidentu ir Pirmąja šalies Ponia. Be abejonės, šie įspūdžiai ilgam išliks vaikų atmintyje. Dėkojame už gražą iniciatyvą ir džiaugiamės galėdami būti šios iniciatyvos dalimi“, – renginio akimirkomis pasidalijo K. Malinovska.

Rankų darbo nameliai ne tik papuošė pagrindinę Prezidentūros kalėdinę eglę, bet ir bus padovanoti tiems, kuriems šiuo metu namų šilumos trūksta labiausiai. Praėjusiais metais iš vilnos velti paukšteliai puošė Prezidentūros eglę ir tapo dovana NATO kariams, gražiausias metų šventes sutinkantiems toli nuo šeimų ir artimųjų.

 

Nuotr. vrsa.lt ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/ Robertas Dačkus


Įvertinkite naujieną