*alt_site_homepage_image*

Posėdžiavo Vilniaus rajono savivaldybės taryba: stipendijas skyrė dar 3 studentams, patvirtino Valčiūnų gimnazijos modernizacijos projektą

decoration

Lapkričio 25 d. posėdžiavę Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos nariai patvirtino Valčiūnų gimnazijos pastato modernizavimo investicinį projektą, taip pat pritarė sprendimui dar 3 studentams skirti 250 Eur/mėn. stipendijas.

Tarybos posėdžio pradžioje visi susirinkusieji paminėjo šiandien minimą Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Minint šią dieną, visiems išdalintos oranžinės spalvos juostelės, simbolizuojančios nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris.

Prisijungdamos prie šios iniciatyvos, daugelis organizacijų pastatų ir kitų traukos objektų taip pat nušvinta oranžine spalva, taip išreiškiant nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris.

Oranžinė spalva simbolizuoja šviesesnę ateitį be smurto ir gali būti naudojama kaip priemonė parodyti Jūsų solidarumą kovojant su smurtu.


Pritarta Valčiūnų gimnazijos modernizavimui

Ankstesniame posėdyje Tarybos nariai pritarė Valčiūnų gimnazijos pastato modernizavimo investicinio projekto inicijavimui, o šiandien jį patvirtino ir modernizavimo darbai startuos jau netrukus.

Valčiūnų gimnazijos pastate bus atnaujinta šildymo sistema, apšiltintos išorės sienos, pakeisti langai, durys, apšiltintas stogas, atnaujinta apšvietimo sistema ir kt.

Įgyvendinus projektą, gimnazijoje bus užtikrintas energetinis efektyvumas, sumažės eksploatavimo ir išlaikymo našta. Taip pat bus sukurtos patogesnės vaikų ugdymo ir darbuotojų darbo sąlygos.   

Pradėti įgyvendinti projektą numatoma 2023 m. sausio mėnesį, baigti – iki 2023 m. gruodžio mėnesio.

 

Patvirtintas naujos redakcijos centralizuoto vaikų priėmimo į švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašas

Kitu sprendimu patvirtintas Centralizuoto vaikų priėmimo į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašas. Patikslintos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, aptarnavimo teritorijos.

Nuo 2020 m. vykdomas centralizuotas prašymų pateikimas per gyventojų informavimo informacinę sistemą dėl priėmimo į Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje veikiančias Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Centralizuota informacinė sistema padeda efektyviau organizuoti Vilniaus rajono savivaldybėje gyvenančių vaikų priėmimą į ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupes, nustatyti realų naujų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių poreikį. Tėvams (globėjams) sudaryta galimybė lengviau ir paprasčiau pateikti prašymus elektroniniu būdu.  


Savivaldybės teikiamomis stipendijomis naudojasi vis daugiau studentų

Š. m. rugpjūčio mėnesį Tarybai patvirtinus Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst inicijuotą motyvacinį paskatų paketą studentams – 250 Eur/mėn. stipendijas, o rugsėjį – specialybių sąrašą stipendijoms gauti, šia galimybe pasinaudoja vis daugiau studentų.

Šiandien Tarybos nariai stipendijas nutarė skirti dar 3 studentams, studijuojantiems lenkų kalbą ir literatūrą, specialiąją pedagogiką ir logopediją bei lenkų ir anglų kalbos pedagogiką.

Su studentais bus pasirašytos stipendijų skyrimo sutartys. Anksčiau šį mėnesį sutartys buvo pasirašytos ir stipendijos skirtos 3 studentams, studijuojantiems vaikystės pedagogikos ir pradinio ugdymo studijų programas.

Baigę studijas, jaunieji savo srities specialistai profesinę veiklą tęs vienoje iš Vilniaus rajono savivaldybės pasiūlytų rajono švietimo įstaigų ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį.

Plačiau apie stipendijas galima skaityti čia.


Daugiau informacijos apie Tarybos posėdyje priimtus sprendimus, jų vykdymą bei kitas aktualijas galima rasti šioje svetainėje www.vrsa.lt.

Nespėjusius pamatyti tiesioginės Tarybos posėdžio transliacijos, kviečiame įrašą žiūrėti čia.


Įvertinkite naujieną