*alt_site_homepage_image*

Popietė „Pirmieji žingsniai į kompiuterio pasaulį“

decoration

Mūsų vaikų karta auga kompiuterių amžiuje ir visi jie beveik nuo lopšio daugiau ar mažiau supranta apie šias sudėtingas technologijas. Neretai jiems lopšines dainuoja ne mama, bet „išmanusis” telefonas.

Vaikai turėtų pažinti šiuolaikines technologijas ir gebėti jomis naudotis, žinoti  komunikacijos galimybes, informacijos prieinamumą ir kt. Tačiau rūpestingiems tėvams svarbu žinoti ne tik apie teigiamą kompiuterio bei interneto įtaką vaiko vystymuisi, bet ir įvertinti galimą technologijų žalą.

Interneto vartotojais kasmet tampa vis jaunesni vaikai. Gegužės 13 d. VRSCB Kalvelių struktūriniame padalinyje organizuota popietė „Pirmieji žingsniai į kompiuterio pasaulį“. Bibliotekoje svečiavosi Kalvelių vaikų darželio grupė „Kiškučiai‘‘ kartu su auklėtojomis Teresa Pyž ir Viktorija Pyž.

Pažintis su interneto skaitykla vaikams, ypač apsilankiusiems pirmą kartą, padarė įspūdį. Darželinukai susidomėję klausėsi bibliotekininkės Natalijos Vercholamovos ir interneto skaityklos specialistės Teresos Pristavkos pasakojimo apie pirmuosius žingsnius į kompiuterio pasaulį. Mažieji buvo supažindinti su kompiuterių tipais , technologijomis esančiomis bibliotekoje. Vaikams buvo pristatyti pažintiniai filmukai. Jie sužinojo, kiek laiko  vaikas gali praleisti prie kompiuterio, kompiuterio poveikis sveikatai, ar kompiuteris – gėris, ar blogis, koks turėtų būti apšvietimas dirbant kompiuteriu, kokios pagrindinės klaidos daromos dirbant kompiuteriu, virtualios realybės pavojai vaikui, supažindinti su saugaus darbo kompiuteriu taisyklėmis. Vaikai atsakinėjo į klausimus ir aktyviai bendravo.

Renginio pabaigoje vaikai spalvino kompiuterius paruoštuose paveikslėliuose. Šis renginys praturtino vaikus žiniomis apie informacines technologijas, bei padėjo praplėsti vaiko ugdymosi galimybes.


Įvertinkite naujieną