*alt_site_homepage_image*

Po dviejų metų pertraukos surengtos Vilniaus rajono artojų varžybos. Sveikiname 2022 m. artojų varžybų nugalėtojus!

decoration

Šiandien, birželio 17 d. Sužionių seniūnijos Pakryžės kaime, ūkininko Giedriaus Andrijaičio laukuose, po dviejų metų pertraukos surengta tradicinė, 13-oji Vilniaus rajono arimo meistriškumo šventė „Artojų varžybos 2022“.

Šiemet dėl geriausio 2022 m. Vilniaus rajono artojo vardo rungiasi 7 rajono artojai: 2018 ir 2019 m. pirmąsias vietas pelnęs ūkininkas Jan Butkevič iš Mickūnų sen., 2018 m. trečiąją vietą ir 2019 m. antrąją vietą pelnęs Miroslav Barkovskij iš Marijampolio seniūnijos, 2019 m. trečiąją vietą iškovojęs Česlav Avdej iš Mickūnų sen. bei daugelį metų jauniausiojo artojų varžybų dalyvio titulą turėjęs Rafal Karneckij iš Lavoriškių sen. Taip pat šiemet varžybose dalyvauja ir naujokai: Gžegož Salmanovič iš Rukainių sen., Robertas Bartkus iš Sužionių sen. ir jauniausias šių metų varžybų dalyvis Ernest Tylinga iš Sudervės sen.

Artojų varžybose dalyvavo ne tik geriausi arimo meistrai, bet ir lankėsi garbingi svečiai, artojų palaikymo komandos ir Sužionių seniūnijos gyventojai, besidomintys žemės ūkiu. Prasidėjus artojų varžyboms, palinkėti sėkmės ir padėkoti už ūkininkų dalyvavimą tradicinėse žemdirbystės tradicijas puoselėjančiose varžybose atvyko:  Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė, buvusi Žemės ūkio skyriaus vedėja Liucijana Binkevič, Tarybos narys Zygmunt Ždanovič, Vilniaus rajono ūkininkų asociacijos pirmininkas Jevgenij Baliul, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, rajono seniūnijų atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Varžybų dalyvius vertino kompetentinga komisija: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šalčininkų biuro augalininkystės konsultantas ir vyr. teisėjas Eugenijus Lukoševičius, LŽŪKT Vilniaus biuro vadovė Teresa Gerdvilienė, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos dėstytojas Stanislav Palkevič.

Sveikindama susirinkusiuosius vicemerė L. Binkevič pasidžiaugė, kad šiemet pavyko pratęsti šią gražią Vilniaus rajono žemdirbystės tradiciją, kuomet ne tik puikiai leidžiamas laikas, bet ir rajono žemdirbiai pagilina žinias bei tuo pačiu įtvirtina tinkamus įgūdžius.

„Labai malonu matyti ir pasveikinti visus atvykusius svečius, palaikymo komandas, organizatorius, teisėjus bei ypatingai tuos, kurie šiandien dalyvauja varžybose. Visiems susirinkusiems linkiu gražios dienos ir gerų įspūdžių, o dalyviams – sėkmės varžybose. Nesvarbu kurią vietą užimsite, jauskitės taip, lyg laimėjote šias varžybas“, – prieš varžybų startą linkėjo vicemerė L. Binkevič.

Kaip ir kasmet, artojų varžybų dalyviai buvo vertinami pagal 12 varžybų vertinimo kriterijų: paruošiamosios vagos sumestinė, paruošiamosios vagos tiesumas, sumestinė, piktžolių naikinimas, sėklos guolis, vagų tiesumas, arimo gylis, plūgo įleidimas ar iškėlimas, piktžolių naikinimas išmestinėje, išmestinės tiesumas, išmestinė ir bendras arimo vaizdas. Maksimalus vertinimo balų skaičius – 120 taškų.

Pirmosios Vilniaus rajono artojų varžybos buvo organizuotos 2003 m. Lavoriškių seniūnijoje. Varžybos taip pat vyko ir Nemenčinės, Paberžės, Rukainių, Riešės, Maišiagalos, Zujūnų, Mickūnų, Medininkų, Rudaminos, Marijampolio ir Sužionių seniūnijose.

Varžybų metu, kaip ir kasmet, buvo eksponuojama žemės ūkio technika, pristatytos žemės dirbimo technologijos, naujovės ir agroverslo inovacijos. Šių metų pagrindiniai artojų varžybų rėmėjai:  UAB „Galuotas“, UAB „Vilniaus Lytagra“, G. Tankeliun įmonė „Hegvita“, UAB „Nemenčinės komunalininkas“, UAB „RoValtra“, UAB „Moto Marine“, UAB „Technikos uostas“.

Linkime artojams sėkmės ir su nekantrumu laukiame varžybų rezultatų!

 

Sveikiname 13-ųjų artojų varžybų nugalėtojus!

Api­ben­dri­nu­si re­zul­ta­tus ko­mi­si­ja iš­rin­ko nu­ga­lė­to­jus. Geriausiu šių metų Vilniaus rajono artoju trečius metus iš eilės (2018, 2019 ir 2022 m.) tapo Jan Butkevič iš Mickūnų seniūnijos (surinko 93,29 taškus). II vietą iškovojo pirmą kartą artojų varžybose dalyvavęs Robertas Bartkus iš Sužionių seniūnijos (pelnė 85,64 taškus), o III vieta atiteko Miroslavui Barkovskiui iš Marijampolio seniūnijos (surinko 77,64 taškus).

Pirmos-trečios vietų nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, Vilniaus rajono savivaldybės mero padėkos raštais bei piniginiai prizais. Daug gražių žodžių Vilniaus rajono artojams, puoselėjantiems žemdirbiškas tradicijas, negailėjo ir varžybų rėmėjai, kurie visiems dalyviams taip pat įteikė dovanų.

Nuoširdžiausius sveikinimo žodžius, Vilniaus rajono savivaldybės merės padėkos raštus, pirmų trijų vietų laimėtojų taures ir pinigines premijas įteikė artojų varžybų antroje dalyje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško.

Vicemerė sveikindama nugalėtojus neabejojo, kad geras ir kokybiškas arimas tai – gausaus derliaus pagrindas. „Sveikinu visus dalyvius ir artojų varžybų nugalėtojus bei dėkoju, kad šią gražią ir darbingą dieną skyrėte dalyvavimui artojų varžybose. Savo ir visų Vilniaus rajono gyventojų vardu dėkoju Jums, mieli ūkininkai, už tradicijų puoselėjimą“, – sveikinimo žodžius savo ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu tarė vicemerė T. Demeško.  

 

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems!


Įvertinkite naujieną