*alt_site_homepage_image*

Pliušinio Meškiuko diena Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

decoration

Draugystė vaikams padeda augti, pažinti pasaulį, atskleisti save. Ji leidžia kartu žaisti, dalintis paslaptimis, patirtimi ir patarimais, suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas.

Įgyvendinant šią užduotį Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo projekte „Pliušinio Meškiuko diena“. Meškiukas yra labai svarbus žaislas vaikams visame pasaulyje. Tai šilumos, švelnumo, gerumo ir meilės simbolis. Jis yra geriausias draugas ir vaiko paslapčių patikėtinis. „Diena, praleista be draugo – kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus” – šia Mikės Pūkuotuko išmintimi būtina pasikliauti ir draugų nepamiršti.

Meškiukas dažnai pasirodo pasakose vaikams. Mikė Pūkuotukas, Miś Uszatek ar Paddington - juos atpažįsta visi vaikai. Jie netgi turi savo šventę. Teddy Bear (Pliušinio Meškiuko) diena yra švenčiama lapkričio 25 d.

Siekiant ugdyti meilę, gerumą ir pagarbą draugams Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelio-darželio mokytojo ir vaikai visą lapkričio mėnesį draugavo su meškiukais. Grupėse daugiau dėmesio buvo skirta knygų skaitymui apie meškiukus, vaikai supažindinti su nepaprasta meškiuko Teddy atsiradimo istorija, vyko pokalbiai apie savo mylimą meškiuką, vaikai jį piešė, gamino jo portretą, paragavo medučio, žaidė, sportavo, sukūrė dovaną meškiukui savo rankomis (pavyzdžiui: sveikinimo atvirukus švenčių proga), pasveikino eilėraštuku, dainele arba šokiu, o lapkričio 25 d. buvo švenčiamas  Pliušinio meškiuko gimtadienis.

Į Meškiuko gimtadienį atskubėjo lopšelio-darželio vaikai, mamytės ir visa lopšelio-darželio bendruomenė. Visus svečius maloniai sutiko Meškučių močiutė, kuri, rodydama meškiukų paveikslėlius iš pasakų ir filmukų, paprašė vaikus padėti jai prisiminti jų vardus, vėliau padovanojo vaikams į grupes pagamintas dėliones su meškiukais. Šventės metu močiutė Meškutė kartu su vaikais ieškojo pradingusio jos anūkėlio Rudnosiuko, kuris buvo užmigęs siuntinio dėžėje. Vaikučiai gimtadienio proga paruošė gražų koncertą. O mamos iš „Grybukų” grupės parodė spektaklį „Mikė Pūkuotukas ir Knysliukas eina į svečius”. Ir kaip gi gimtadienis be dovanų, kurias pagamino vaikai ir mokytojos, be dainos „Su Gimimo diena”, balionų vaikams ir gražiausio, skaniausio, sveikiausio torto, kuriame direktorė I. Kivytienė paslėpė medaus, riestainių ir daug maišelių obuolių sulčių iš mūsų darželio sodo.

Tam, kad prisiminimai liktų dar ilgai, „Boružiukų“ grupės vaikučiai padovanojo Meškino foto budelę, kurioje galima buvo kiekvienam nusifotografuoti.

Mokytoja metodininkė Aleksandra Čiučiurkienė


Įvertinkite naujieną