*alt_site_homepage_image*

Piligrimai lydimi šūkio „Ganytojas pagal Dievo širdį“ pradėjo 10-ąjį jubiliejinį piligriminį žygį kunigo Prelato Juzefo Obrembskio asmenybei atminti

decoration

Šiandien, birželio 4 d. puikiai nusiteikę piligrimai pradėjo tradicinę ir šiemet jau 10-ąjį kartą organizuojamą Vilniaus rajono piligriminį žygį kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą. Dviejų dienų kelionėje piligrimus lydės šūkis „Ganytojas pagal Dievo širdį“.

Šiemet džiaugiamasi, kad po dviejų metų pertraukos, piligriminėje kelionėje neribojamas dalyvių skaičius ir visi norintys gali susijungti bendrai maldai, pagerbiant Vilniaus rajono garbės piliečio,  kun. Prelato Juzefo Obrembskio šviesų atminimą.

Piligriminiame žygyje, kaip ir kasmet, dalyvavo šio žygio iniciatorė – Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Žygyje taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės vicemerės Teresa Demeško ir Liucijana Binkevič, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojai, dvasininkai, Vilniaus rajono švietimo įstaigų mokytojai kartu su mokiniais, kultūros ir socialinių paslaugų įstaigos bei Vilniaus rajono gyventojai. 

Pirmos dienos piligrimų pėsčiųjų kelias tradiciškai prasidėjo nuo šv. Mišių Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurias celebravo Šalčininkėlių Šv. Jurgio parapijos klebonas kun. Monsinjoras Vaclav Volodkovič, Vilniaus Šventosios Dvasios parapijos klebonas kun. Tadeuš Jasinski, Butrimonių Šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Juzef Aškielovič, Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo parapijos kunigas Viktor Kudriašov, Turgelių Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Jan Mackevič.

„Susirinkome Sekminių išvakarėse. Prašome Šventosios Dvasios, kad būtų su mumis“, – sakė kunigas Viktor Kudriašov. Jis taip pat pabrėžė, kad šiandienos šv. Mišios yra išskirtinės, nes minimas ne tik jubiliejinis 10-asis piligriminis žygis iš Turgelių į Maišiagalą, bet ir 11-os kunigo Prelato Juzefo Obrembskio mirties metinės ir 13-osios Kristaus karaliaus intronizacijos akto pasirašymo metinių iškilmės Vilniaus rajono savivaldybėje.

„Prašykime Dievo, kad mus sustiprintų. Ačiū Aukščiausiajam už 10-ąją piligriminę kelionę. Dėkoju ir Vilniaus rajono valdžiai už piligriminio žygio organizavimą“, – pasakė V. Kudriašov. Taip pat šv. Mišių metu buvo perskaitytas atsidavimo Jėzui Kristui aktas.

 

10-ąjį jubiliejinį piligriminį žygį įamžins pašventintas votas

Šv. Mišių metu buvo pašventintas specialiai šiai progai pagamintas ir pašventintas votas – sidabrinė širdis, kaip padėka Dievui už 10-ajį piligriminį žygį Kunigo Prelato Juzefo Obrembskui atminti. Pašventintas votas lydės piligrimus viso žygio metu iki Maišiagalos ir bus pakabintas Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Šv. Mišiose dalyvavusi merė Marija Rekst neslėpė, kad pašventintas votas įamžins piligriminės kelionės žygio tradicijas, padėkos Aukščiausiajam ir suteiks stiprybės žygio metu.

Šiandien piligrimai žygiuos iki Rudaminos, kur dalyvaus šv. Mišiose Švč. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčioje.

Rytoj, birželio 5 d., susijungę bendroje maldoje žygio dalyviai išvyks iš Sudervės Švč. Trejybės bažnyčios ir keliaus į Maišiagalą. Vainikuojant piligriminę kelionę Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje 11.00 val. bus aukojamos šv. Mišios. Žygio dalyviai taip pat aplankys Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejų, kur taip pat bus pagerbta šviesaus dvasininko atmintis.

Per 2 dienas pėsčiomis dalyviai įveiks virš 30 km atstumą.


Jeigu negalėjote prisijungti prie piligrimų, kviečiame aplankyti vietoves, kurias jau dešimtmetį lanko piligrimai Vilniaus rajono savivaldybės inicijuotame piligriminiame žygyje.

Žemiau atrinkome lankytinus objektus, esančius Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje ir įeinančius į piligriminio žygio, skirto a. a. kunigo prelato Juzefo Obrembskio atminimui, maršrutą. Turistiniame maršrute rasite ir kitas įdomias lankytinas vietas, išsidėsčiusias netoliese piligriminių objektų, kurios yra vertos būti aplankytos.

https://www.vrsa.lt/titulinio-naujienos/424/turistinis-marsrutas-skirtas-vilniaus-rajono-piligrimines-keliones-is-turgeliu-i-maisiagala-10-meciui-pamineti:3057


Įvertinkite naujieną