*alt_site_homepage_image*

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

decoration

Rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į savižudybės reiškinį, mažinti su juo susijusią stigmą bei didinti skirtingų visuomenės narių informuotumą, kaip galima savižudybių išvengti. Pasaulio sveikatos organizacija 2022 m. šios dienos minėjime kviečia „kurti viltį veiksmais“. Tai reiškia, kad visuomet yra alternatyva savižudybei ir tai gali būti kiekvieno iš mūsų perduodama žinutė savižudybės grėsmę patiriančiam žmogui.

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru pradėjo tris mėnesius truksiančią komunikacijos kampaniją skirtinguose Lietuvos miestuose. Ja viešinamas kreipimasis „Labas, kaip tu jautiesi?“ gali būti padedančio išvengti savižudybės pokalbio pradžia.

Svarbiausia, kad savižudybės krizėje esantis žmogus žinotų, kad jis yra girdimas, matomas ir mylimas. Neseniai pradėjusi veikti interneto svetainė www.tuesi.lt skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, šalia jo esančiam artimajam ir profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams.

Daugiau informacijos savižudybių prevencijos tema galite rasti www.tuesi.lt.

 

Parengta pagal tuesi.lt ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centro informaciją


Įvertinkite naujieną