*alt_site_homepage_image*

Pasakų sąmyšis Savičiūnuose

decoration

Garsus lenkų teatro ir kino aktorius Januš Gajos kartą yra pasakęs: „Teatras yra tam tikras susitarimas tarp žmonių, kurie kažkurią valandą susitiks, kad nukeliautų kartu kuriam laikui į kitą pasaulį. Ir tai puiku“. Kovo 25 dieną Savičiūnų kultūros centre vykusio renginio „Pasakų sąmyšis“ dalyviai pasinėrė į kitokį – pasakos pasaulį. Organizatoriai pakvietė visus paminėti Tarptautinę teatro dieną, kurią švenčiame kovo 27 d.

Renginio dalyviai pasveikino susirinkusius gražia daina „Witamy w naszej bajce” (liet. Sveiki atvykę į mūsų pasaką), kurią atliko teatro studija iš Šumsko „Poznaj siebie“. Tuomet teatro grupė „Pracowite pszczółki” iš Savičiūnų pristatė nepaprastai įdomų vaidinimą. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti, kas nutiktų, jei pasakų herojai supainiotų pasakas. Taigi scenoje paeiliui pasirodė Joniukas ir Grytutė, Ragana, Piktoji Karalienė, Sargas ir kiti herojai.

Kaip ir kiekvienoje pasakoje, po nepaprastų pagrindinių veikėjų nuotykių užburtas pasakų pasaulis buvo sutvarkytas ir visi tuo džiaugėsi. Herojė Fantazija taikliai pasakė: „Taigi, mieli vaikai, jei norite, kad pasakos gyvuotų toliau... skaitykite pasakas, skaitykite ir lavinkite savo fantaziją“. Tęsdami pasakišką nuotykį, herojai žiūrovams padainavo ir daugiau gražių dainų. Po pasirodymo ir dainų atėjo laikas smagiems žaidimams ir linksmybėms su fėja. Vaikai ir suaugusieji atliko įvairias kūrybines užduotis bei greičio ir vikrumo pratimus. Vaikai piešė mėgstamus pasakų herojus, gaudė saldainius, kūrė pasakiškus apdarus.

Renginio kulminacija tapo bendras šokis su visais dalyviais. Po to kiekvienas teatro mylėtojas dovanų gavo po knygos skirtuką ir saldžią dovanėlę. Pabaigoje renginio organizatoriai pakvietė visus kartu nusifotografuoti.

Visi vaikai puikiai praleido laiką. Su dideliu entuziazmu dalyvavo šokiuose, žaidimuose, konkursuose. Visų veiduose švietė šypsena. Šis renginys paliko daug nuostabių įspūdžių.

V. Šekspyras yra pasakęs: „Pasaulis yra teatras, o žmonės jame – aktoriai“. Teatras yra žaidimas, didžiulis paslapčių pasaulis. Teatras – tai menas, taigi ir graži bedugnė be dugno ir be ribų. Tai ne tik pastatas su scena, žiūrovų salė – tai visų pirma žiūrovų komanda ir sava atskira teatro metamorfozės atmosfera. Tai savotiškas pasaulis visatoje. Sceninis vaidinimas pripildo aplinką nuotaikos, muzikalumo, t.y. artistiškumo. Teatre galima prisiliesti prie praeities, dabarties, o kartais ir prie ateities. Tačiau teatras yra paremtas aktoriais. Mūsų atveju – mėgėjais, kurie lanko teatro būrelį „Poznaj siebie“, veikiantį Šumsko daugiafunkciniame kultūros centre ir teatro grupę „Pracowite pszczółki” Savičiūnuose. Mūsų jaunieji menininkai turi tokį dvasinį poreikį kurti ir kiekvieną laisvą akimirką skirti menui. Esu tikras, kad teatras visada bus mūsų gyvenime ir širdyse. O šeštadienio susitikimas paskatins jaunimą kūrybiškai leisti laiką teatro užsiėmimų metu.

 

Organizatoriai


Įvertinkite naujieną