*alt_site_homepage_image*

Pagirių seniūnijoje, Keturiasdešimt Totorių kaime palaiminta duona ir šiųmetinis derlius

decoration

Auksaspalvis ruduo spalio 1 d. visus į derliaus šventę pakvietė Pagirių seniūnijoje, Keturiasdešimt Totorių kaime.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčioje, kurias aukojo  kleb. teol. m. dr. Daniel Dikevič. Šv. Mišių metu buvo palaiminta šių metų duona ir kitos rudens dovanos.

Spalvotoje rudens derliaus šventėje dalyvavo Europos Parlamento narys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su Savivaldybės administracijos direktore Liucina Kotlovska, Tarybos narys Liudas Kaškonas, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Česlava Apolevič, Pagirių seniūnė Vladislava Vanagel-Tribocka, Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijos kleb. teol. m. dr. Daniel Dikevič

Nuostabią meninę programą visiems paruošė vietiniai kolektyvai ir atvažiavę svečiai iš kitų vietovių. Puikius pasirodymus parodė Pagirių meno mokyklos orkestras, vokalinis ansamblis „Ballada“ iš Vaidotų, totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu“ iš Vilniaus, „Studium dudziarzy“, šokių kolektyvas „Džiangas“ iš Vilniaus r. Pagirių gimnazijos, choras „Pagirių dainoriai“, dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“, 2 vokaliniai duetai iš Pagirių meno mokyklos, „Kapela Kawalerów Podwileńskich“ iš Vilniaus, sesės Austėja i Emilija Pukinskaitės, Gabriela Ždanovičiūtė.

Derliaus šventė – tai džiaugsmo ir linksmybių diena, todėl organizatoriai pasirūpino ir pramogomis. Svečiai galėjo apžiūrėti išradingai įkurtus kiemelius, paskanauti gardžių patiekalų, kuriuos paruošė geriausios seniūnijos šeimininkės.

Tradiciškai šventės metu apdovanoti ir geriausi Pagirių seniūnijos ūkininkai. Padėkos raštus ir nuoširdžius sveikinimus skyrė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su Savivaldybės administracijos direktore Liucina Kotlovska ir Pagirių seniūnė Vladislava Vanagel-Tribocka.

Šventėje dalyvavęs Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski savo kalboje dėkojo ūkininkams už jų sunkų darbą, o derliaus šventės, pasak jo, tai labai graži tradicija.

Kviečiame peržiūrėti nuotraukų galeriją, kurioje užfiksuotos spalvotos derliaus šventės akimirkos!


Įvertinkite naujieną