*alt_site_homepage_image*

Pagirių gimnazijos bendruomenė švenčia gražią sukaktį – 45 metų gimtadienį. Sveikiname!

decoration

Pagirių gimnazijos bendruomenė šiemet mini ypatingą sukaktį – gimnazijos 45-ąjį jubiliejų, tad šia proga šiandien, gegužės 20-ąją surengė iškilmingą renginį į kurį sukvietė artimiausius draugus, svečius ir visą bendruomenę kartu paminėti gražų veiklos jubiliejų ir pasidžiaugti gimnazijos pasiekimais.

Šios gražios šventės proga, šiandien pasveikinti visą gimnazijos bendruomenę atvyko būrys svečių: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Tarybos nariai Liucijana Binkevič ir Liudas Kaškonas, Pagirių seniūnė Vladislava Vanagel-Tribocka, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijola Ragucka, Pagirių seniūnijos bendruomenių ir švietimo įstaigų atstovai, gimnazijoje dirbę mokytojai, kaimyninių seniūnijų švietimo įstaigų atstovai bei kiti garbūs svečiai.

Gimnazijos jubiliejaus iškilmes savo pasirodymais ir surengtu šventiniu koncertu „Praeitis dabartyje“, papuošė Pagirių gimnazijos moksleiviai. Viso renginio metu netrūko poezijos, dainų ir šokių pasirodymų.

Pagirių gimnazijos direktorė Jelena Suruda pasveikinusi susirikusius svečius ir visą gimnazijos bendruomenę, pasidalijo gimnazijos istorinėmis akimirkomis bei padėkojo buvusiems ir esamiems mokiniams, jų tėvams, mokytojams ir darbuotojams už bendrą darbą ir užsibrėžtų tikslų siekimą. „Kažin, ar prieš 45 metus žmonės, kurie dėjo naujos mokyklos pamatus, galėjo pagalvoti, jog praėjus beveik pusei amžiaus, Pagirių gyvenvietės centre stūksos didelis mokinių švietimo traukos centras. <...> Džiaugiuosi matydama salėje mokytojus, kurie stovėjo prie mūsų gimnazijos ištakų. Neneigsiu, kelias, kuriuo žengiame paskutinius 4 metus, yra kupinas iššūkių ir netikėtumų: keitėsi vadovai, įveikėme pandemijos sukeltus iššūkius, išbandėme nuotolinio ugdymo galimybes. Tačiau per visus šiuos metus mes išlaikėme aukštą kartelę, teikdami kokybišką mokinių ugdymą“, – tarė gimnazijos direktorė J. Suruda.

Gimnazijos direktorė taip pat pasidžiaugė gerais mokinių pasiekimais, abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatais, sportininkų ir menininkų pasirodymais bei laimėjimais. „Šiandien drąsiai teigiame, kad esame moderni, šiuolaikiška, atvira pokyčiams, inovatyvi, daugiakalbė gimnazija. Palaikome draugiškus bendradarbiavimo santykius su kaimynais švietimiečiais, socialiniais partneriais ir draugais, kuriame naujas pažintis. Niekada nepamirštame, kad už visų mūsų mokinių pasiekimų ir šlovės akimirkų stovi žmonės, kurie buvo, yra ir bus didžiausia mūsų gimnazijos vertybė. Ačiū, kad augate kartu su mūsų gimnazija, kad Pagirių gimnazijai radote vietą ne tik savo darbo planuose arba moksluose, bet ir širdyse, kad kartu kuriate šviesesnį rytojų ir pritariate mūsų planuojamiems pokyčiams“, – nuoširdžius padėkos žodžius skyrė gimnazijos direktorė J. Suruda.

Renginyje dalyvavusi ir Pagirių gimnazijos bendruomenę su gražia sukaktimi pasveikinusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, įteikė padėkos raštus mokytojams už ateities kartos švietimą bei gimnazijos administracijai už pasišventimą profesijai ir savo indėlį į Lietuvos ateities ugdymą.

„Kaip jau sakė direktorė, paskutinius ketverius metus kelias klotas rožėmis nebuvo, todėl bendromis jėgomis įveikus sunkumus ir iššūkius, šiandien yra dar maloniau matyti tiek daug susirinkusių laimingų veidų. Ačiū gimnazijos kolektyvui už tai, kad auklėjate, už tai, kad pasirinkote šį sudėtingą, bet kilnų gyvenimo kelią. Didelį „ačiū“ noriu tarti ir šiandien čia susirinkusiems mokiniams, už šią nuostabią šventę. Sako, kad jaunimas dabar nebe toks, toks buvo anksčiau – tai tiesa. Laikas bėga, o su juo keičiasi ir kartos, tačiau džiugu matyti, kad nors jaunimas šiandien ir kitoks, jis vis dar turi vertybes, vis dar išsikelia tikslus ir jų siekia. Sveikinu kiekvieną čia susirinkusį su šia nuostabia sukaktimi!“, – sveikinimo žodžius tarė Savivaldybės merė M. Rekst.

Dar kartą sveikiname visą gimnazijos bendruomenę ir linkime toliau sėkmingai eiti tobulėjimo keliu, kurti ir tęsti savo mokyklos istoriją ir tradicijas!

 

Gimnazijos sienose įamžinta 45-ų metų istorija

Vilniaus r. Pagirių gimnazija – daugiakalbė ugdymo institucija, puoselėjanti tautinių bendruomenių kultūrą ir pilietiškumą, organizuojanti ugdymą lietuvių ir lenkų kalbomis.

Pagirių gimnazijos istorijos pradžią galime skaičiuoti nuo 1976 metų, kai čia veikiančio šiltnamio kombinato pastangomis buvo pastatyta Pagirių aštuonmetė dvikalbė mokykla. Mokyklą tuo metu lankė 120 mokinių, dirbo 20 pedagogų, ugdymas buvo organizuojamas lietuvių ir lenkų kalbomis.

1978 m. mokykla pradėjo dirbti dviem pamainomis, o 1985 m.  Pagirių mokykla tapo vidurine, įstaigai buvo pastatytas priestatas. Nuo to laiko mokyklos erdvės padidėjo, mokinių skaičius ženkliai pasikeitė, ugdymas pradėtas organizuoti 3 kalbomis (lietuvių, lenkų ir rusų). 1999 m. Pagirių mokykla dalyvavo profilinio mokymo eksperimente ir tapo pavyzdžiu daugeliui Lietuvos mokyklų. Po dešimties sėkmingų metų savo veiklą grindžiant gerais akademiniais ir sportiniais pasiekimais, Pagirių vidurinė mokykla buvo akredituota ir pelnytai gavo Vilniaus r. Pagirių gimnazijos statusą. 


Įvertinkite naujieną