*alt_site_homepage_image*

Padovanokite Ukrainai savo suprojektuotų statinių projektus

decoration

Į Aplinkos ministeriją kreipėsi Boguslavo miesto (Kijevo regionas) tarybos vykdomasis komitetas su prašymu prisidėti likviduojant Rusijos karinės agresijos pasekmes Ukrainos miestuose. Tūkstančiai statinių ir pastatų, įskaitant gyvenamuosius pastatus, mokyklas, ligonines, kitus infrastruktūros objektus, yra sugriauti arba apgriauti ginkluotos agresijos metu. Milijonai ukrainiečių, kurių skaičius kasdien auga, liko be gyvenamojo būsto ir gyvenamosios vietos. Ukrainos valdžia sukūrė būsto atkūrimo programą laikinai perkeltiesiems asmenims. Šia programa siekiama per trumpiausią įmanomą laiką užtikrinti būsto statybą regionuose, kuriuose karo veiksmai nevyksta.

Pastatų statybai reikalinga atitinkama projektinė dokumentacija, kuri apima ne tik pastato projektą, bet ir būtinų inžinerinių komunikacijų įrengimą (elektra, vandentiekis, kanalizacija). Tačiau, tam reikia laiko ir finansų, kurių šiuo metu Ukrainai laba trūksta. Taigi Ukrainai reikia ne tik karinės, bet ir pagalbos statant būstą.

Pirmiausia Ukrainai reikia gyvenamųjų kvartalų (kompaktiško būsto gyvenamųjų kompleksų nuo 1000 iki 3000 gyventojų) statinių projektų, projektinių sprendimų, apimančių šių paskirčių statinius:

  • mažaaukščių 3-4 aukštų gyvenamųjų namų (panelinio tipo, panaudojant daugiasluoksnes plokštes);
  • inžinerinės infrastruktūros (elektra, vandentiekis, kanalizacija);
  • ikimokyklinio ugdymo įstaigas ( darželius);
  • sveikatos priežiūros įstaigas (ligonines, poliklinikas, medicinos punktus);
  • priešgaisrines tarnybas ar priešgaisrines stotis;
  • vaistines ir bakalėjos parduotuves.

Aplinkos ministeriją kreipiasi į architektūros ir statybos inžinerijos profesionalus prašydama atsiliepti į šį Ukrainos Boguslavo miesto prašymą ir apsvarstyti galimybes padovanoti Ukrainai savo suprojektuotų statinių projektus, kuriuos būtų galima pritaikyti statant minėtus objektus.

Galintys padovanoti Ukrainai savo suprojektuotų statinių projektus turi kreiptis į Aplinkos ministeriją raštu ir el. paštu (algimante.treiniene@am.lt ir/ar marius.rimkevicius@am.ltiki š.m. rugpjūčio 2 d.

Aplinkos ministeriją įsipareigoja visą gautą kontaktinę informaciją perduoti Boguslavo miesto (Kijevo regionas) tarybos vykdomajam komitetui tiesioginei komunikacijai dėl tolimesnių veiksmų.

 

LR Aplinkos ministerijos informacija

 

Įvertinkite naujieną