*alt_site_homepage_image*

Nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims ir jų šeimoms Savivaldybė skirs vienkartinę piniginę pašalpą

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama padėti nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims ir jų šeimoms, skirs vienkartinę piniginę pašalpą. Asmenys norėdami pasinaudoti šia galimybe, turėtų kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją ir pateikti prašymą.

Š. m. balandžio 27 d. vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje vienbalsiai nuspręsta papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Vilniaus rajono savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašą, numatantį galimybę iš užsienio valstybės dėl karinės agresijos jų valstybėje pasitraukusiems užsieniečiams, kurie Lietuvos Respublikoje pateikė prašymus dėl laikinosios apsaugos suteikimo, iki ji bus suteikta, skirti vienkartinę piniginę pašalpą. 

„Asmenys, bėgantys ar nukentėję nuo karo ir radę prieglobstį Lietuvoje, turi teisę gauti visas socialines garantijas, susirasti darbą, įsikurti, mokytis, gauti medicinos paslaugas ir socialines pašalpas. Ši, Taryboje patvirtinta, vienkartinė piniginė pašalpa – tai dar viena galimybė ukrainiečiams atvykusiems į Lietuvą lengviau integruotis ir įsikurti, iki kol asmuo negaus pabėgėlio statusą, kai galės naudotis tokiomis pačiomis socialinėmis garantijomis, kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiai“, – apie palankų Tarybos sprendimą kalbėjo Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič.  

Pretenduoti į vienkartinę piniginę pašalpą gali iš užsienio valstybės dėl karinės agresijos jų valstybėje pasitraukę užsieniečiai, faktiškai gyvenantys Vilniaus rajone, kurie Lietuvos Respublikoje pateikė prašymus dėl laikinosios apsaugos suteikimo, iki ji bus suteikta.

Norint gauti vienkartinę piniginę pašalpą, asmenys turėtų kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją (seniūnijų kontaktai skelbiami čia) ir užpildyti seniūnijos patvirtintos formos prašymą, nurodant pašalpos reikalingumo motyvus.

Pateikiant prašymą su savimi privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (taip pat tinka vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas) ir Migracijos departamento išduotą registracijos kortelę, patvirtinančią prašymo dėl laikinosios apsaugos suteikimo Lietuvos Respublikoje pateikimą.

Vienkartinė piniginė pašalpos suma vienam asmeniui siekia 2,5 BSI, t. y. 105 Eur. Už kiekvieną paskesnį šeimos narį pašalpos suma siekia 1 BSI, t. y. 42 Eur. Parama yra vienkartinio pobūdžio ir skiriama nevertinant asmens (šeimos) pajamų.

Kviečiame pasinaudoti teikiama galimybe!

 

Asociatyvi nuotr. unsplash.com


Įvertinkite naujieną