*alt_site_homepage_image*

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojų vasaros nuotykiai

decoration

Vasara pasibaigė, bet Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai neliūdi, nes turi daug prisiminimų iš turiningai ir smagiai praleistos vasaros.                                                                                                                               

Šilti orai lepino, tad nemažai laiko Centro lankytojai kartu su darbuotojais praleisdavo kiemelyje tvarkydami ir grąžindami aplinką. Juk tiek daug gerų emocijų suteikia pasisėdėjimai, pokalbiai ir įvairios užimtumo veiklos tarp žydinčių gėlynų. Stengtasi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, pasimaudyti ežere. Dažnai pasivaikščiojimų metu buvo naudojami šiaurietiško ėjimo lazdos. Tai buvo ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir aktyvi fizinė veikla, kuri gerina sveikatą bei padeda atsikratyti neigiamų emocijų. Svečiai iš „Artotekos“ taip pat sužavėjo įdomiais edukaciniais užsiėmimais, kurių dėka Centro lankytojai išbandė naujų užimtumo veiklų.

Centro lankytojai taip pat dalyvavo pėsčiųjų piligriminėje kelionėje „Ganytojas pagal Dievo širdį“ Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio asmenybei atminti ir įveikė dvylika kilometrų.

Turiningas laikas praleistas ir Palangoje – po ilgos pertraukos, Centro lankytojai dalyvavo stovykloje Kunigiškiuose, kur visą savaitę lepinosi saulės vonių terapija ir bendravo. Be praleisto laiko prie jūros, aplankyta daug kitų įdomių vietų.

„Bukantės dvare buvome pavaišinti skaniais tradiciniais žemaitiškais patiekalais. Pasivaikščiojome ir daug sužinojome apie Plungės miestą. Likome sužavėti Oginskio rūmų didybe ir parko grožiu. Ekskursija Telšiuose ir gardžių ledų su Džiugo sūriu degustacija. Žemaičių Kalvarijoje dalyvavome šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje. Naktinių žibintų šviesoje Palangos tiltas į jūrą ir saulėlydžiai atrodė įspūdingai. Klaipėdos delfinariume susipažinome su nuostabiais jūrų gyvūnais – delfinais ir juos supančia aplinka. Žavėjomės vaizdu iš Parnidžio kopos bei Kuršių Nerijos gamta ir Nidos grožiu“, – pasakoja Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro darbuotoja Oksana Andziulienė.

Plaukimas baidarėmis jau tapo Centro tradicija. Šiemet pasirinkta Žeimena. Žeimena nuo Meškerinės – pati skaidriausia, smagu plaukti. Iš baidarės galima buvo grožėtis ne tik pušynų ir pakrančių pievų žaluma, bet ir upės povandeninio pasaulio įdomybėmis. Nuobodžiauti plaukiant neleisdavo staigūs posūkiai, už jų išnyrantys į upę sukritę arba palinkę medžiai.

„Po kiekvienos išvykos, mes centro darbuotojai ir lankytojai dėkodavome mūsų drąsiesiems savanoriams už pagalbą ir nuostabiai praleistą laiką kartu“, – sako O. Andziulienė.                          


Įvertinkite naujieną