*alt_site_homepage_image*

„Mus jungia draugystė“. Šokių kolektyvo „Przyjaźń“ koncertas

decoration

Birželio 18 d. Naujosios Vilnios kultūros centre vyko nuotaikingas šokių kolektyvo „Przyjaźń“ koncertas „Mus jungia draugystė“, kuriame pasirodęs gausus būrys šokėjų ir dainininkų visus žavėjo savo pasirodymais.

Žiūrovus linksmino scenos svečiai: vaikų dainų ir šokių ansamblis „Mały Jawor“, liaudies šokių ir dainų ansambliai „Jawor“ ir „Zgoda“ bei Vilniaus rajono Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio gimnazijos jaunių choras „Legenda“.

Kolektyvą ir jo vadovę Tatjaną Moliejienę pasveikino atvykę svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Liucijana Binkevič, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantys Lietuvos Respublikos Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Koncerte dalyvavo ir nuoširdžiausius sveikinimus taip pat skyrė Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos direktorė Alfreda Jankovska, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė Jasia Mackevič, Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio direktorė Ivona Marija Matveiko, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Justina Turbienė, Nemenčinės daugiafunkciniso kultūros centro vadovas German Komarovskij, Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje vadovė Jolanta Lapinskaja ir kt.

Koncerto metu taip pat buvo renkamos lėšos Vilniaus pal. kunigo Mykolo Sopočkos vaikų hospisui paremti.


Vaikų ir jaunimo šokių kolektyvą „Przyjaźń“ 2010 metais įkūrė Tatjana Sinkevič (Moliejienė) nuostabiame Vilniaus rajono miestelyje – Maišiagaloje.

Kolektyvą lanko ne tik vaikai iš Maišiagalos, bet ir vaikai iš gretimų gyvenviečių. Komandą sudaro apie 60 šokėjų nuo 5 iki 24 metų mažiaus, kurie šoka keturiose šokių grupėse.

Kolektyvo repertuare – lenkų, lietuvių, latvių ir baltarusių liaudies šokiai. Ateityje kolektyvas ketina pažinti ir kitų tautų – Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir net Gruzijos – šokius.

Per 12 veiklos metų „Przyjaźń“ ne kartą dalyvavo daugelyje kultūrinių renginių, gavo apdovanojimų ir daug koncertavo. Komanda nuolat ieško naujų veiklos ir tobulėjimo formų, tobulina dalyvių įgūdžius ir gabumus, tai liudija įvairūs kolektyvo vykdomi projektai. Projektų dėka jaunimas turi galimybę aplankyti gražias Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių vietas.

Kolektyvo „Przyjaźń“ vadovė ir choreografė – Tatjana Moliejienė, šokio instruktorius – Ervin Mečkovski.


Nuotr. Janina Voleišo


Įvertinkite naujieną