*alt_site_homepage_image*

Mickūnuose buvo paminėta Tarptautinė teatro diena

decoration

Kovo 27 d. yra minima Tarptautinė teatro diena. Teatro diena buvo paskelbta švente 1961 m. birželį Helsinkyje vykusiame 9-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese. Šventės diena buvo paskirta kovo 27 d., Tautų teatro Paryžiuje atidarymo metinių dieną. Nuo tada visame pasaulyje minima Tarptautinė teatro diena.

Šia proga kovo 23 d. Mickūnų kultūros centras pakvietė vietinius vaikus į spektaklį – gražų Jano Brzechvos pasakos „Jaś i Małgosia“ pastatymą, kurį parengė Rukainių teatro studija „Kulfon“, vadovauja Helenos Bakulo.

Mickūnų kultūros centras jau keletą metų bendradarbiauja su teatro studija „Kulfon“. Šioje kultūros įstaigoje „Kulfon“ svečiavosi jau trečią kartą. Ponia Helena visada noriai ir geraširdiškai priima administratorės Alionos Vengrovskos kvietimą ir supažindina jaunuosius Mickūnų gyventojus su teatro menu.

Spektaklis „Jaś ir Małgosia“ sulaukė didelio vaikų susidomėjimo. Mickūnų kultūros centro salė buvo pilnut pilnutėlė. Renginyje dalyvavo Mickūnų gimnazijos mokiniai, Mickūnų vaikų darželio auklėtiniai ir net vaikai iš Mosciškių.

Helena Bakulo į susitikimą su vaikais atsivežė visą lagaminą įvairių teatro lėlių. Tai buvo lėlės, marionetės, rankinės lėlės. Prieš spektaklį, ponia Helena mažiesiems žiūrovams papasakojo apie Tarptautinę teatro dieną ir pristatė kiekvieną lėlę.

Spektaklio aktoriai pačius mažiausius žiūrovus perkėlė į pasakų pasaulį, sukurdami ryškią istoriją, pavogusią jų širdis. Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo Jasiaus ir Malgosios nuotykius. Pasakos herojai, likę vieni tamsiame ir niūriame miške, turėjo susidurti su jų laukiančiais iššūkiais. Bet viskas baigėsi laimingai.

Brolio ir sesers nuotykiai moko mažuosius žiūrovus, kaip elgtis sunkiose situacijose ir nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis. Šios pasakos dėka galima suprasti, kad kiekviena problema gali būti išspręsta, tereikia šiek tiek gudrumo ir noro. Vaikai gauna daug gerų ir vertingų patarimų, kuriais galės vadovautis gyvenime.

Spektaklį režisavo ir scenografiją sukūrė Helena Bakulo. Pasakos herojus vaidino: T. Blaževič, K. Žemoicin, A. Turenko, O. Shilko, A. Taukin. Muzikiniu apipavidalinimu pasirūpino Katažina Žemoicin.

                      Mickūnų Kultūros centras dėkoja Helenai Bakulo ir visiems aktoriams už puikų bendradarbiavimą ir gražų pasirodymą. Renginio organizatoriai patikino, kad bendradarbiavimas su teatro studija „Kulfon“ tęsis.

Andžej Aškelovič

Nuotraukos: organizatoriai


Įvertinkite naujieną