*alt_site_homepage_image*

Metodinis susitikimas „Elektroninių cigarečių žala, prevencija ir poveikio priemonės“

decoration

Stebint elektroninių cigarečių populiarumą tarp jaunų žmonių, Vilniaus rajono savivaldybėje vaiko gerovės srityje dirbantys specialistai lapkričio 29 d. organizavo metodinį susitikimą tema „Elektroninių cigarečių žala, prevencija ir poveikio priemonės“ Vilniaus rajono savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų Vaiko gerovės komisijų pirmininkams ir jų nariams.

Susitikimo metu  Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska, Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen ir vyr. specialistė Violeta Purpurovič kalbėjo apie susirūpinimą keliantį vaikų elgesį, profesionalios, koordinuotai teikiamos švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų vaikams ir tėvams poreikį, prevencijos ir kitas poveikio priemones švietimo įtaigose bei tėvų bendradarbiavimo su švietimo įstaiga svarbą.

Kviestiniai asmenys iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda ir Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Arbačiauskaitė, papasakojo apie elektroninių cigarečių įvairovę, teisinį reglamentavimą Lietuvoje ir prevenciją, o Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Anželika Rakauskienė apžvelgė nepilnamečių teisinės atsakomybės už tabako gaminių (elektroninių cigarečių) vartojimą bei jų turėjimą temą.

Taip pat dėkojame priklausomybės lygų konsultantui Sergejui Filipovič ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresn. patarėjai Alicijai Podmaskienei, kurie kalbėjo apie žalingus įpročius ir pagalbos priemones, tėvų teises, pareigas ir atsakomybę.

Tikime, kad įgytos žinios padės tinkamai reaguoti ir nešti žinią nepilnamečiams asmenims bei jų tėvams apie elektroninių cigarečių žalą organizmui. Raginame ir vaikų tėvus nelikti abejingais, kalbėti su vaikais, domėtis, ką vaikai veikia laisvalaikiu, motyvuoti vaikus gyventi sveiką gyvenimo būdą.

 


Įvertinkite naujieną