*alt_site_homepage_image*

Medininkuose pristatyta knyga „Karališkieji Medininkai – vakar ir šiandien“

decoration

Gegužės 14 d. vienoje iš didžiausių ir seniausių pilių Lietuvoje – Medininkų pilyje buvo pristatyta knyga apie šią neįprastą vietovę „Karališkieji Medininkai – vakar iš šiandien“ („Miedniki Królewskie – wczoraj i dziś“), kurios autorius – gvardijonas ir klebonas br. Józef Makarczyk (iš Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordino), tarnaujantis Medininkų parapijoje.

Reikšmingame Medininkų bendruomenei renginyje dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vyskupas augziliaras Darius Trijonis, Pranciškonų ordino atstovas Lietuvoje br. dr. Marek Adam Dettlaff, Vilniaus rajono tarybos narė Kristina Boroško, Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič, Trakų istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja muziejinei ir kultūrinei veikla Živilė Barkauskaitė, Lietuvos lenkų sąjungos Medininkų skyriaus pirmininkė Nela Tomaševič, Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos bendruomenė, svečiai ir vietos gyventojai.

Daug gražių pagyrimo žodžių knygos autoriui skyrė Vilniaus rajono merė Marija Rekst, kuri padėkojo klebonui br. Józefui Makarczyk ne tik už puikią knygą, pasakojančią šios neįprastos vietos istoriją, bet ir už atsidavimą tarnystei būtent Medininkų bendruomenei. Merė sakė neabejojanti, kad ši knyga taps žinių šaltiniu naujai kartai apie gimtąjį kraštą – Medininkus, kurių istorija iš ties įspūdinga bei pabrėžė, kad ypatingai svarbu žinoti istoriją ir didžiuotis ja.

Nuoširdžius sveikinimo bei padėkos žodžius skyrė renginyje dalyvavę svečiai, o Medininkų gimnazijos mokiniai surengė meninį koncertą.

Dėkojame Trakų istorijos muziejaus direktorei Alvygai Zmejevskienei už suteiktą galumybę knygos pristatymą organizuoti Medininkų pilyje.

 


Įvertinkite naujieną