*alt_site_homepage_image*

Liko penkios dienos sumokėti žemės mokestį

decoration

Primename, kad Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) jau suformavo žemės mokesčio deklaracijas, kurios yra išsiųstos visiems žemės savininkams. Žemės mokestį sumokėti liko mažiau nei savaitė – iki lapkričio 15 d. Raginame suskubti.

Kaip sumokėti žemės mokestį?

Žemės mokestį paprasčiausia sumokėti pasinaudojus e. bankininkyste ir prisijungus prie Mano VMI

Žinant mokesčio sumą ir įmokos kodą žemės mokestį galima sumokėti pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. 

Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Gyventojai, kurie iki šiol nesinaudoja elektroninėmis  VMI paslaugomis ir nėra VMI sistemų naudotojai, laiškus su žemės mokesčio suma gaus klasikiniu paštu.

Jei laiško negavote, informacija teikiama bendruoju numeriu 1882. Pasirinkę žemės mokesčio temą gyventojai gali sužinoti apie mokėtiną sumą, terminą ir įmokos kodą. Žinant mokėtiną sumą ir įmokos kodą susimokėti žemės mokestį bus galima pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose ir kt.

Konsultacijos dėl individualios žemės mokesčio apskaičiavimo už 2022 m. teikiamos ir numeriu 85 2191 777, pasirinkus temą „Žemės mokesčio apskaičiavimas”. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu (8 5) 2191 777.

 

Savivaldybės teikiamos žemės mokesčio lengvatos

Pažymėtina, kad Savivaldybės tarybos 2020 m. sprendimu Nr. T3-162 Vilniaus rajone žemės savininkams nustatytas neapmokestinamasis žemės sklypo dydis – 3 ha žemės plotas kaimo vietovėse ir 0,25 ha Nemenčinės m., išskyrus apleistus žemės ūkio paskirties žemės plotus. Pagal šį sprendimą nuo žemės mokesčio mokėjimo yra atleidžiami fiziniai asmenys, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis, fiziniai asmenys, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių, taip pat  nepilnamečiai, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų.

Nuo 2021 m. pradžios šie neapmokestinami žemės plotai Tarybos sprendimu taip pat taikomi apskaičiuojant žemės mokestį šeimoms, turinčioms 3 ir daugiau vaikų iki jiems sukaks 18 metų arba pilnamečius nuo 18 iki 24 metų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ar aukštosiose mokyklose pagal dieninės ir nuolatinės studijų formų programas.

2022 m. daugiavaikėms šeimoms suteiktos lengvatos už 581,27 ha, lengvatos dydis – virš 50 tūkst. eurų.

 

Savivaldybės biudžeto sąskaita taip pat teikiamos valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos

Mokesčio lengvatas Vilniaus rajono savivaldybė taiko ir valstybinės žemės nuomininkams. 2019 m. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T3-282 asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų, kuriems nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis arba kurie yra sukakę senatvės pensijos ar yra nepilnamečiai, nustatytas neapmokestinamasis žemės plotas: kaimo vietovėse 3 ha, Nemenčinės m. – 0,25 ha.

Primename, kad Valstybinės žemės sklypų nuomininkai žemės nuomos mokestį turi sumokėti iki lapkričio 15 d. Įmoka mokama į savivaldybės, kurios teritorijoje yra nuomojama valstybinė žemė, biudžetą.

Gyventojams pranešimai ir deklaracijos apie apskaičiuotą žemės nuomos mokesčio dydį buvo išsiųsti iki lapkričio 1 d.

Juridiniai asmenys žemės nuomos mokestį deklaruoja patys. Išsami informacija pateikta Savivaldybės interneto svetainės www.vrsa.lt paslaugų skiltyje, „Žemės nuomos mokestis ir mokesčių lengvatos“, „Juridinių asmenų valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijų priėmimas ir tvirtinimas“. Taip pat valstybinės žemės nuomos mokesčio klausimais galite kreiptis į specialistus tel. nr. 85 2401 100.


Įvertinkite naujieną