*alt_site_homepage_image*

Lenkų kalbos savaitė

decoration

Šių metų lapkričio 7-11 d. Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje vyko Lenkų kalbos savaitė. 2022-ieji – romantizmo metai, todėl dauguma renginių buvo skirti Adomo Mickevičiaus „Baladės ir romanso“ 200-osioms metinėms.

Pamokos metu mokiniai skaitė Adomo Mickevičiaus balades, žiūrėjo jų adaptacijas, atliko baladžių turinio žinių testus. Žinias apie Adomo Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą jie papildė edukacinėje išvykoje į Vilnių „Adomo Mickevičiaus pėdomis“. Gidais buvo IIGf klasės mokiniai, kurie puikiai atliko šią užduotį. A. Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų 11) mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie poetą.

Lenkų kalbos savaitės užsiėmimuose mokiniai dainavo lenkiškas dainas, šoko tautinius šokius, susipažino su žinomais lenkais, dalyvavo kaligrafijos, rašybos ir geografijos konkurse.

Lapkričio 11-ąją, Lenkijos nepriklausomybės dieną, mokykloje dominavo baltos  ir raudonos spalvos. Kiekvienas mokinys ir mokytojas išdidžiai prisegė tautinį lanką prie krūtinės ir dalyvavo iškilmingame poezijos ir muzikos renginyje „Tai yra Lenkija“, kurį organizavo Lilija Žigo, Olga Selezniova, Ieva Abarūnė. Po koncerto IIGf mokiniai dalyvavo vainikų padėjimo ceremonijoje Vilniaus Rasų kapinėse, Motinos ir Sūnaus Širdies mauzoliejuje.

 

Vilniaus r. Pagirių gimnazija


Įvertinkite naujieną