*alt_site_homepage_image*

Kviečiame dalyvauti konkursinėje verbų rišimo parodoje „Gražiausia tradicinė verba“

decoration

Vilniaus krašto etnografinis muziejus skelbia apie galimybę 9–19 metų amžiaus mokiniams, jaunimui ir suaugusiems dalyvauti 2021 m. Vilniaus krašto mokinių, jaunimo ir suaugusiųjų verbų rišėjų konkursinėje parodoje „Gražiausia tradicinė verba“.

Organizuojamos konkursinės parodos „Gražiausia tradicinė verba“ pagrindinis tikslas – ne tik populiarinti, palaikyti gyvybingą ir gaivinti nykstančią verbų rišimo tradiciją, bet ir skatinti visuomenės, ypač jaunosios kartos, domėjimąsi Vilniaus krašte populiariu amatu, ugdyti liaudies dailės tradicijų pažinimą. Tikimasi, kad šio konkurso dėka atsiskleis talentingiausi mokiniai, jaunuoliai ir suaugusieji.

Asmenys, norintys dalyvauti konkursinėje parodoje, komisijai turėtų pristatyti tradicines (volelines, plokščiąsias, vainikines) ir šiuolaikiškas (išlaikančias esminį verbos turinį ir formą) verbas. Parodos dalyviai bus suskirstyti į dvi amžiaus grupes: mokiniai ir jaunimas bei suaugusieji. Mokiniai ir jaunimas turi pateikti ne mažiau 3, suaugusieji – 3-5 skirtingo dydžio ir formų verbas, sukurtas per paskutinius dvejus metus. Kiekvienas pristatomas kūrinys turi būti geros būklės, paruoštas eksponuoti.

Konkursinė paroda organizuojama Tradicinių amatų centre Houvaltų dvare (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus r.). Dalyvių registracija ir kūrinių pateikimas vyks nuo š. m. kovo 10 d. iki kovo 18 d. Konkursinių verbų parodos atidarymas vyks kovo 26 d., kūrinių vertinimas vyks balandžio 14 d. Parodos rezultatų paskelbimas ir laureatų apdovanojimas – balandžio 16 d. 14.00 val. Parodos uždarymas ir kūrinių atsiėmimas vyks balandžio 23 d.

Parodos organizatorius: Vilniaus krašto etnografinis muziejus.

Koordinatoriai: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyrius; Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrija.

Daugiau informacijos: Tradicinių amatų centro Houvaltų dvare Maišiagaloje vedėja Jolanta Lapinskaja, tel, Nr. 86 729 0225.

2021 m. Vilniaus krašto mokinių, jaunimo ir suaugusiųjų verbų rišėjų konkursinės parodos „Gražiausia tradicinė verba“  nuostatai

2021 m. Vilniaus krašto mokinių, jaunimo ir suaugusiųjų verbų rišėjų konkursinės parodos „Gražiausia tradicinė verba“  dalyvio anketa


Įvertinkite naujieną