*alt_site_homepage_image*

Kviečiame dalyvauti Darnaus judumo iššūkyje

decoration

Ar žinojote, jog vienas pėsčiomis nueitas kilometras sutaupo 180 g CO emisijų, kurias išskirtų lengvasis automobilis nuvažiavęs tą patį atstumą? Be to, vaikščiojimas laikomas draugiškiausiu keliavimo būdu ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienam žmogui kasdien rekomenduojama įveikti bent 7 000 žingsnių. Toks skaičius jums vieni juokai? Tuomet kviečiame dalyvauti „Darnaus judumo iššūkyje“!

Ką reikės daryti?

Įsidiegti žingsniamatį į savo telefoną ar kitą įrenginį (jei tokio iki šiol neturėjote) ir rugsėjo 16-21 dienomis stengtis kuo daugiau judėti pėsčiomis.

Įveikus 42 000 žingsnių tikslą ir atsiuntus ekrano nuotrauką Žaliosios politikos institutui (info@zaliojipolitika.lt) bei nurodžius savo seniūniją, galima laimėti unikalų, specialiai šiai iniciatyvai sukurtą daugkartinio naudojimo puodelį. Net dešimt pirmųjų kiekvienos seniūnijos gyventojų bus apdovanoti. Prizą bus galima atsiimti gyvai rugsėjo 22 dieną, „Dienos be automobilio“ minėjime arba savo seniūnijoje. „Dienos be automobilio“ minėjimas vyks Nemenčinėje. Čia rugsėjo 22 d. bus įrengta speciali, dėmesį traukianti informacinė palapinė, kurioje bus patalpinti specialūs informaciniai stendai su įdomia informacija apie transporto sektorių, jo poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai, Vilniaus rajono savivaldybės iniciatyvas skatinant darnesnį judumą. Palapinėje taip pat bus sudaryta galimybė sužaisti viktoriną ir kitus žaidimus judumo tema ir kt.

Vilniaus rajono savivaldybei rūpi gyventojų nuomonė, todėl kartu su iššūkiu kviečiame užpildyti trumpą apklausą apie viešojo transporto Vilniaus rajone kokybę. Apklausą galima užpildyti čia

Projektą rengia Žaliosios politikos institutas, bendradarbiaudamas su Vilniaus rajono savivaldybe.

Lankstinukas

 


Įvertinkite naujieną