*alt_site_homepage_image*

Kunigui prelatui Juzefui Obrembskiui pagerbti – piligriminis pėsčiųjų ir dviratininkų žygis

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė tęsdama ilgametę tradiciją, birželio 5-6 d. jau 9-tą kartą organizuoja piligriminę kelionę a. a. kunigui prelatui Juzefui Obrembskiui atminti. Tradicinis piligriminis žygis šiemet įgaus kitokią formą – maldingąją dviejų dienų kelionę Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą dalyviai įveiks pėsčiomis ir dviračiais. Piligrimai paminės prelato Juzefo Obrembskio 115-asias gimimo ir 10-asias mirties mėtines. Žygiuojančius ir važiuojančius piligrimus lydės šūkis: „Tėvo širdimi“.

„Kiekvienais metais tęsiame gražią, krikščioniškų vertybių kupiną tradiciją – pagerbti šviesaus atminimo dvasininką, Kunigą Prelatą Juzefą Obrembskį. Praeitais metais dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje piligriminę kelionę organizavome kaip vienos dienos dviračių žygį, kuriuo paminėjome ne tik šviesaus atminimo Kunigo Prelato asmenybę, bet ir 100-ąsias popiežiaus Jono Pauliaus II gimimo metines. Šiemet piligriminiam žygiui suteiksime dar kitokią formą – 2-jų dienų žygis vyks pėsčiomis ir dviračiais. Visi susijungime bendrai maldai, bendroms giesmėms ir bendriems pamąstymams“, – sako piligriminio žygio organizatorius, Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski.

Atsižvelgiant į vis dar nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, šiemet taip pat bus ribojamas žygio dalyvių skaičius. Planuojama, kad dviejų dienų žygyje dalyvaus iki 100 dalyvių, kurie vyks pėsčiomis. Antrą žygio dieną taip pat pajudės ir dviratininkai. Planuojama, kad dviračių žygyje dalyvaus 35 dalyviai.

Dviejų dienų piligriminėje kelionėje dalyvaus dvasininkai, Vilniaus rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, Vilniaus rajono sporto mokyklos, švietimo, kultūros ir kitų įstaigų atstovai, auklėtiniai ir jų tėvai, jaunimas ir kt.

Per 2 dienas pėsčiomis dalyviai įveiks virš 30 km atstumą – nuo Turgelių iki Maišiagalos. Piligriminis žygis prasidės birželio 5 d., 8.00 val. šv. Mišiomis Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Iš čia piligrimai keliaus iki Rudaminos Švč. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčios, kurioje bus aukojamos mišios. Visi žygio dalyviai laikysis nustatytų saugumo reikalavimų.

Antrą žygio dieną, susijungę bendroje maldoje žygio dalyviai išvyks iš Sudervės Švč. Trejybės bažnyčios ir keliaus į Maišiagalą. Vainikuojant piligriminę kelionę Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje 11.00 val. bus aukojamos šv. Mišios. Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje taip pat bus pagerbta šviesaus dvasininko atmintis.

Tęsiant praeitų metų iniciatyvą piligriminėje kelionėje dalyvauti dviratininkams, šiemet apie 35 dalyvių antrą piligriminės kelionės dieną (sekmadienį) įveiks apie 100 km atstumą.

Dviratininkai turės atskirą maršrutą. Dviračių žygis prasidės birželio 6 d. 8.00 val. iš Turgelių. Žygio metu planuojami 6 sustojimai – prie Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios ir Naujosios Vilnios Švč. M. Marijos Taikos Karalienės bažnyčios (čia 10.00 val. vyks mišios), Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir Pikeliškių dvaro, o paskutinis sustojimas bus prie Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.

Nors šiemet dėl nepalankios situacijos šalyje yra ribojimas piligriminių žygio dalyvių skaičius, kviečiame gyventojus pasitikti žygio dalyvius ir kartu susijungti bendrai maldai. Kiekvieno svetingumas, plati šypsena, kupinas bendrystės žvilgsnis ir tikėjimu deganti širdis yra svarbūs visiems žygio dalyviams.


Pirmasis piligriminis žygis Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais įvyko 2013 metais. Nuo tada ši maldinga eisena tapo tradicija ir kiekvienais metais sulaukia vis didesnio dalyvių skaičiaus. Pagrindinis piligriminio Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais žygio organizatorius – Vilniaus rajono savivaldybė.

Praeitais metais, atsižvelgiant į šalyje įvestą karantiną, tradicinę kelionę pėsčiomis, pakeitė dviračių žygis. 2020 m. Lietuvoje paskelbus Jono Pauliaus II metais – žygiu taip pat buvo atmintos šventojo popiežiaus 100-ąsias gimimo metinės. Žygio dalyviai dviračiais įveikė šimtą kilometrų šimtajam Jono Pauliaus II gimtadieniui atminti.

Kiekvienais metais organizuojamu žygiu siekiama puoselėti, propaguoti krikščioniškąsias vertybes ir idėjas, kuriomis gyvenime vadovavosi Vilniaus krašto patriarchas, šviesaus atminimo kunigas prelatas Juzefas Obrembskis, atiduoti pagarbą ganytojui ir būti įkvėptiems jo gyvenimo pavyzdžio.


Įvertinkite naujieną