*alt_site_homepage_image*

Konferencijoje pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės situacija vertinant demografiją ir jos pasekmes socialiniam sektoriui

decoration

Gegužės 18 d., Seimo Konstitucijos salėje vyko konferencija „Lietuvos demografinės situacijos tendencijos viešosios politikos kontekste“, kurią surengė Nacionalinė šeimos taryba kartu su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu. Konferencijoje pranešimą apie demografijos pasekmes socialiniam sektoriui Vilniaus rajono savivaldybėje skaitė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja, Vilniaus rajono savivaldybės Šeimos tarybos pirmininkė Kristina Malinovska.

Atsižvelgiant į sudėtingą Lietuvos demografinę padėtį, nemažėjančią Lietuvos piliečių emigraciją ir kartų kaitos neužtikrinantį gimstamumą, darantį neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai bei Lietuvos valstybės ir jos visuomenės raidai, 2018 m. rugsėjo 20 d. Seimas priėmė nutarimą  Nr. XIII-1484, kuriuo patvirtinta Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategiją.

Praėjus beveik ketveriems metams, demografinė padėtis ir toliau blogėja, todėl labai svarbu ir vėl grįžti prie šios aktualios temos. Konferencijos metu demografijos tema buvo nagrinėjama iš trijų perspektyvų: mokslininkų, ministerijos ir savivaldybių. Analizuoti demografiniai iššūkiai Lietuvoje apžvelgiant vykstančius procesus, viešosios politikos atsako poreikį, gimstamumą ir vaikų auginimą skatinančius veiksnius bei demografinius praradimus Lietuvoje.

Kviečiame peržiūrėti konferenciją čia:

 

Parengta remiantis Nacionalinės šeimos tarybos ir vrsa.lt informacija

 


Įvertinkite naujieną