*alt_site_homepage_image*

Kiaušiadalos kaimo gyventojai laikinai negalės centralizuotai tiekiamo vandens gerti ar naudoti maistui. Problema sprendžiama (atnaujinta)

decoration

Paberžės seniūnijos Kiaušiadalos vandenvietėje nustačius geriamojo vandens pažeidimų, Vilniaus rajono savivaldybė kartu su UAB „Nemenčinės komunalininkas“ iš karto sureagavo į iškilusią problemą. Kol Kiaušiadalos kaimo gyventojai laikinai negalės centralizuotai tiekiamo vandens gerti ar naudoti maistui, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ aprūpins visus gyventojus geriamuoju vandeniu, o Vilniaus rajono savivaldybė skirs lėšas specialiems vandens filtrams įrengti. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) planinės kontrolės metu Vilniaus rajono geriamajame vandenyje, tiekiamame iš UAB „Nemenčinės komunalininkas“ eksploatuojamos Kiaušiadalos vandenvietės, nustatė geriamojo vandens saugos pažeidimų. Dėl to Paberžės seniūnijos Kiaušiadalos kaimo gyventojai laikinai negalės centralizuotai tiekiamo vandens gerti ar naudoti maistui.

Kiaušiadalos vandenvietėje nustatytas padidintas arseno kiekis – 13,8 µg/l, kai norma yra 10 µg/l. Nors tai ir nedidelis viršijimas, tačiau nėra leistinas, todėl imamasi visų būtiniausių saugumo priemonių ir centralizuotas vandens tiekimas iš šios vandenvietės laikinai sustabdytas. Kiaušiadalos vandenvietėje arseno tyrimai nuo pat 2019 m. buvo atlikti bent 13 kartų, iki šiol šis cheminis rodiklis neviršijo normos.

Vandens tiekėjas UAB „Nemenčinės komunalininkas“ informavo visus šios vandenvietės vandenį vartojančius gyventojus apie padidėjusį užterštumą. Geriamasis vanduo iš Kiaušiadalos vandenvietės tiekiamas 41 vartotojui ir laikinai, kol nebus išspręsta problema, geriamuoju vandeniu visus gyventojus aprūpins komunalininkas.  

Papildyta:

Vandens tiekėjas pradėjo aiškintis galimas geriamojo vandens taršos priežastis. Kaip informavo UAB „Nemenčinės komunalininkas“, balandžio 6 d. buvo pakartotinai paimti vandens mėginiai, kurie buvo ištirti skirtingose laboratorijose. 

Pagal vandens tiekėjo užsakymu 2022-04-05 atliktą Kiaušiadalos vandenvietės arseno tyrimų protokolą, nustatytas arseno kiekis yra 4,4 µg/l ir neviršija Lietuvos higienos normos „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimas“ nustatytos ribinės vertės. Situacijai išsiaiškinti pakartotinai paimti vandens mėginiai ir tiriami trijose skirtingose akredituotose laboratorijose.

Siekiant, kad susiklosčiusi problema būtų išspręsta ir gyventojai naudotų tinkamą geriamąjį vandenį, Vilniaus rajono savivaldybė skirs lėšų geriamojo vandens gerinimo įrenginiui.


Prašome gyventojų negerti centralizuotai tiekiamo vandens ir nenaudoti maistui.

 

Parengta pagal www.vmvt.lt ir vrsa.lt informaciją


Įvertinkite naujieną