Vilnius buvo ir yra daugelio tautybių, religijų ir kultūrų miestas. Lietuvos sostinės istoriją jau kelis šimtmečius kūrė įvairių tautybių žmonės. Kovo 21 dieną 8 ir IIG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje istorijos ir lenkų kalbos pamokoje „Kas kūrė Vilnių? Miesto ir jo žmonių istorijos“, kurią organizavo mokytojos R. Jachimovičienė ir L. Kuzborska.
Mokiniai, keliaudami Vilniaus miesto gatvelėmis, ieškojo daugiakultūriškumo pėdsakų. Mokytojos išdalino užduotis, kad mokiniai pasidomėtų ir rastų informaciją apie žymius žmones, kurie įvairiais savo gyvenimo tarpsniais: vieni vaikystėje, kiti jaunystėje, treti – suaugę – kūrė šį nuostabų miestą. Vilniaus gatvės žavios ne tik žymiais žmonėmis, bet išties mena daug įvykių, įdomių atradimų. Rukainiškiai stabtelėjo prie siauriausios sostinės Skapo gatvės, kadaise taip pramintos karališkojo sekretoriaus Stanislovo Jokūbo Skapo garbei, sužinojo, kad Senojoje Vilniaus dalyje yra ir profesinių gatvių, pasivaikščiojo Pilies gatve – viena seniausių Vilniaus gatvių, kuri pirmą kartą paminėta XVI a. pradžioje.
Kadaise gyvenimas buvo taip stipriai persmelktas religijos, kad ji atsispindėjo visur. Todėl ir gatvių su krikščioniškais pavadinimais Vilniuje netrūksta: Šv. Ignoto, Šv. Jono, Pranciškonų, Šv. Dvasios, Dominikonų, Bernardinų, Karmelitų, Išganytojo ir t. t. Mokiniai pasėdėjo ant garsiojo polonezo kūrėjo Mykolo Kleopo Oginskio muzikinio suolelio (gaila, kad tik negalėjome įjungti muzikinio kūrinio), nusifotografavo prie pastato, kur XIX a. kartu su kitais filomatais buvo kalinamas Adomas Mickevičius, aplankė lenkų kompozitoriaus, dirigento Stanislovo Moniuškos paminką, pasivaikščiojo Vilniaus universiteto Didžiuoju kiemu, kuris jėzuitų laikais dėl savo reikšmės vadintas Akademijos kiemu, paklausė pasakojimo apie Steponą Batorą – jo indėlį į Vilniaus miestą, stebėjosi ir fotografavosi prie renesansinių galerijų, juosiančių visą kiemą, pirmojo aukšto sienose paminklinėmis lentomis įamžintų Universiteto steigėjų, mecenatų, įžymių mokslo vyrų.
O kur dar Vilniaus perlai – architektas Laurynas Stuoka Gucevičius, Vilniaus Gaonas – miesto žydams tapęs simboline figūra, įkūnijančia viltį ir tikėjimą. Dairydamiesi ir atidžiai apžiūrinėdami miesto pastatus, gatveles, paminklus mokiniai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir sužinojo daug įdomybių apie Vilniaus gatvės meną, istoriją, kultūrą ir jo kūrėjus. Labai tikėtina, kad net seniai pažįstamas Vilnius sušvito naujomis spalvomis ir prasmėmis.
Istorijos mokytoja metodininkė Rasa Jachimovičienė
Lenkų kalbos mokytoja metodininkė Lucija Kuzborska