Gruodžio 9 d. Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų 11-12 klasių mokiniai sėmėsi žinių ir motyvacijos, kaip uždirbti pirmąjį milijardą. Savivaldybėje jaunimui organizuotoje karjeros planavimo ir verslumo ugdymo konferencijoje „Nuo 0 iki milijardo“ naudingus patarimus dalijo net 4 šios srities specialistai.
Konferencijos pradžioje visus pasveikino šio renginio organizatorius – Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič. Roman Juchnevič renginio dalyviams pademonstravo pavyzdį, kad norint pasiekti ambicingą tikslą, reikia nebijoti rizikos, ryžtingai priimti sprendimą ir greitai veikti, kaip tą daro milijardieriai.
Konferencijos dalyviams motyvacijos ir užsispyrimo siekiant savo tikslų linkėjo konferencijoje dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš. A. Narvoiš taip pat kalbėjo apie tai, kad švietimo įstaigose yra įsteigi karjeros specialistų etatai, kurie stiprins moksleivių profesinio orientavimo procesą.
Konferencijoje taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Liucijana Binkevič, Tarybos narė ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Marliena Paškovska, Tarpinstitutinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska.
10 sėkmingiausio Lenkijos verslininko pamokų
Pirmasis pranešimą pristatė atvykęs svečiais iš Lenkijos – Andrzej Załucki, ilgametis turtingiausio Lenkijos verslininko, milijardieriaus Michało Sołowowo bendradarbis, knygos „Milijardieriaus protas“ leidėjas.
„Daugiau nei 25 metus turėjau galimybę stebėti, kaip turtingiausias Lenkijos verslininkas ir kelrodis pradedantiems verslininkams, kuria ir plėtoja verslą“, – pranešimo pradžioje sakė Andrzej Załucki ir susirinkusiems papasakojo apie milijardierių Michał‘ą Sołowow‘ą.
Andrzej Załucki taip pat papasakojo jaunimui, kokį kelią reikia pasirinkti, kad jis atneštų sėkmę, taip pat pristatė svarbiausius verslininkų elgesio principus. „Kuo turi pasižymėti ir ką turėti verslininkas, kurdamas savo įmonę? Žinoma, tai: gebėjimas pastebėti ir noras pagerinti, turėti reikšmingą idėją, lyderį arba žmonių komandą bei pasižymėti atkaklumu“, – kalbėjo Andrzej Załucki.
Pasakodamas apie tai, ko verta pasimokyti iš sėkmingiausio Lenkijos verslininko, A. Załucki išskyrė 10 svarbiausių principų, kuriais būtina vadovautis. Tai: plėsti savo ribas; įgyti naujų žinių; kelti sau iššūkius; mėgautis jų įgyvendinimu; prisiversti daryti dalykus, kurių nemėgsti; kurti santykius, kad darytum įtaką kitiems; turėti aplink save patarėjus, išklausyti jų nuomones ir tuomet priimti sprendimus; peržengti schemų ribas, išsiskirti, būti kūrybiškam; susitelki į svarbiausius dalykus, atmesti mažiaus svarbius; atmesti nesuprantamus dalykus; nepasiduoti ir išmokti laimėti bei nuosekliai įgyvendinti savo svajones.
Kelias link vienaragio: kaip sukurti startuolį, vertą milijardo?
Startuolius vienijančios asociacijos „Inicorns Lithuania“ komunikacijos vadovė Rūta Pukenė pristatė pranešimą „Kelias link vienaragio: kaip sukurti startuolį, vertą milijardo?“. Savo kalboje Rūta Pukenė pristatė didžiausius verslo vienaragius – aukštos pridėtinės vertės sektoriuje veikiančias įmones Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, kuriančias inovatyvius technologinius sprendimus ir turinčias itin didelį augimo potencialą visame pasaulyje.
„Ką kuria vienaragiai? Tai – interneto programinė įranga ir paslaugos, elektroninė prekyba, sveikatingumas, finansinės technologijos, dirbtinis intelektas ir energetika“, – pristatymo metu kalbėjo R. Pukenė ir pasidalino geriausiais patarimais. „Svarbiausi patarimai – pradėti jau šiandien, įvaldyti technologijas, nebijoti klysti, svajoti ambicingai ir nusitekti, kad lengva nebus“, – apibendrindama savo pranešimą sakė „Inicorns Lithuania“ komunikacijos vadovė R. Pukenė.
Sėkmės kelias ir stipri motyvacija siekiant tikslų
Apie tai kaip nepasiduoti ir ryžtingai siekti tikslų kalbėjo Europos ir Pasaulio kultūrizmo čempionas neįgaliųjų kategorijoje Artūras Bolyčevas. Susidūręs su sunkiu gyvenimo išbandymu – tik gimus diagnozuotu apatinės kūno dalies cerebriniu paralyžiumi – Artūras Bolyčevas vedamas stiprios motyvacijos ne tik išmoko vaikščioti ir bėgti, bet net tapo čempionu.
Artūras Bolyčevas pasakodamas jaunimui savo gyvenimo istoriją, pabrėžė, kad svarbiausia siekti aukštų tikslų, nepaisant iššūkių ir sunkumų, o stipri motyvacija padės nenuleisti rankų. Arturas šiuo metu dirba asmeniniu treneriu – padeda kitiems kovoti su sunkumais ir juos įkvepia savo pavyzdžiu.
Pirmasis žingsnis sėkmingos karjeros link
Paskutinis konferencijos pranešėjas – Valdemar Chrostin, koučeris, verslo ir karjeros konsultantas – susirinkusiems jaunimo atstovams kalbėjo apie pirmą žingsnį sėkmingos karjeros link.
Kokie turi būti pirmieji žingsniai? – Pasak V. Chrostin, tai pradėti mokytis sau, o ne iš pareigos. Taip pat svarbu lavinti atmintį, mokytis kalbų, išeiti iš komforto zonos, ugdyti kritinį mąstymą ir stengtis daryti daugiau, negu kiti tikisi. „Taip pat svarbu atkakliai siekti tikslo ir mokytis iš savo bei kitų klaidų“, – pasakodamas apie kelią karjeros link, tarė V. Chrostin.
Pranešėjas taip pat pasakojo apie profesijos pasirinkimą.
„Aš prašiau stiprybės ir Dievas davė man sunkumus, kad juos įveikdamas tapčiau stiprus. Aš prašiau išminties ir Dievas davė man problemas, kad jas įveikdamas mokyčiausi. Aš prašiau turtų ir Dievas davė man jėgas ir protą, kad galėčiau dirbti. Aš prašiau drąsos ir Dievas davė man kliūtis, kad jas įveikčiau. Aš prašiau meilės ir Dievas davė man žmones, kad jiems padėčiau. Negavau nieko, ko prašiau. Gavau viską, ko man reikėjo!“, – savo kalbą motyvuojančiais žodžiais užbaigė verslo ir karjeros konsultantas Valdemar Chrostin.
Dėkojame organizatoriams už įkvepiančios konferencijos organizavimą, o pranešėjams už motyvuojančius pranėšimus!