*alt_site_homepage_image*

Kad mokslo metai būtų saugūs

decoration

„Geriausias būdas patarti savo vaikams yra sužinoti, ko jie nori, ir tada patarti jiems tai padaryti.“

(Haris S. Trumanas)

2022 m. rugpjūčio 24 d. Vilniaus rajono Šeimos ir vaiko krizių centre susirinko gausus vaikų ir suaugusiųjų būrys susitikimui su  Vilniaus rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore Juliana Lipinska ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Anželika Rakauskiene. Susitikimo tikslas – suteikti vaikams žinių apie galimus pavojus, apie numatytas pasekmes teisės aktuose darant administracinius arba baudžiamuosius nusižengimus, atsakyti į vaikams, suaugusiems bei specialistams rūpimus klausimus.

Bendruomenės pareigūnė Anželika Rakauskienė supažindino globotinius (rūpintinius) su administracine bei baudžiamąja atsakomybe, kokios gresia baudos įvykdžius nusikalstamas veikas, nuo kokio amžiaus pats asmuo jau yra patraukiamas atsakomybėn įvykdžius administracinį ir baudžiamąjį nusižengimą. Papasakojo vaikams, kokie nepilnamečių vaikų pažeidimai yra nustatomi dažniausiai.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska vaikams papasakojo apie Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą, pristatė Vilniaus rajono savivaldybės vaiko gerovės komisijos veiklą. Papasakojo apie vis dažniau pasitaikančius netyčinius vaikų nusižengimus elektroninėje erdvėje, kurie susiję su pornografinio turinio laikymu, persiuntimu, netinkamu elgesiu viešosiose vietose. Priminė apie nepilnamečių, jų tėvų ir globėjų atsakomybę. „Labai svarbu vaikams skirti dėmesio, laiku išaiškinti kokie veiksmai yra priimtini, o kurie yra neteisėti ir už kuriuos gali gręsti atsakomybė ar bauda. Su vaikais svarbu bendrauti, ne teisti, o visada padėti ir patari. Viliamės, kad vaikai išgirstas žinias pritaikys savo gyvenime, saugiai elgsis išeidami iš namų“, – tokių susitikimų svarba įsitikinusi Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska. 

Taip pat renginio metu specialistai su vaikais bendravo apie vaikų pareigas bei teises. Dalyviai atidžiai klausėsi, diskutavo, aktyviai uždavinėjo rūpimus jiems klausimus. 

 


Įvertinkite naujieną