*alt_site_homepage_image*

Įvyko IV Lietuvos lenkiškų mokyklų edukacinė mugė

decoration

Rugsėjo 17-ąją, šeštadienį, Vilniaus Katedros aikštėje įvyko IV Lietuvos lenkiškų mokyklų edukacinė mugė, kurioje dalyvavo ir savo švietimo bendruomenių pasiekimus prezentavo Vilniaus rajono savivaldybės mokyklos bei pirmą kartą – darželiai.

Mugėje dalyvavo ir prie savo informacinių stendų kvietė: Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos bendruomenė kartu su Rudaminos lopšelio-darželio atstovais, Vilniaus r. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija, Vilniaus r. Maišiagalos J. Obrembskio gimnazija kartu su Maišiagalos lopšelio-darželiu, Vilniaus r. Mickūnų gimnazija kartu su Mickūnų lopšelio-darželiu.

Stenduose įstaigos demonstravo kuo ir kaip gyvena jos bei jose besimokantys mokiniai ir auklėtiniai. Svečiai turėjo galimybę sužinoti ne tik apie pasiekimus moksluose, bet ir užklasines veiklas. Gimnazijos Mickūnuose direktoriaus pavaduotoja Julia Agafonova, kartu su įstaigos auklėtiniais, demonstravo mokinių pasiekimus robotikos užsiėmimų metu. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grigorovič demonstravo daiktus, kuriuos mokiniai geba sukurti naudojant „3D“ spausdintuvą. Pasakojimo ir demonstracijos metu susidomėję svečiai vaišinosi sausainiais, kuriuos pagamino kulinarijos būrelį lankantys mokiniai.

Renginyje dalyvavę tėvai turėjo galimybę betarpiškai pabendrauti su mokyklų ir darželių atstovais juos dominančiomis temomis, geriau susipažinti ir apsvarstyti švietimo įstaigų, kurios rūpinsis jų vaikų edukacija, variantus.

Meninės renginio dalies metu nuo scenos svečius džiugino Nemenčinės liaudies šokių kolektyvo „Perła“ spalvingas pasirodymas.

Renginio organizatorius: Draugija „Macierz Szkolna“.

Renginio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė, Vilniaus Lenkų kultūros namai.

Projektas finansuotas Ministrų Tarybos pirmininko lėšomis, konkurso „Lenkų diaspora ir lenkai užsienyje 2022“ rėmuose bendradarbiaujant su paramos fondu „Pagalba lenkams rytuose“.


Nuotr. l24.lt (Ivona Klimaševska) ir Mickūnų seniūnija


Įvertinkite naujieną