*alt_site_homepage_image*

Iškilmingai atidarytas naujas meno ir kultūros židinys – Rudaminos meno inkubatorius

decoration

Šiandien Rudaminoje oficialiai atidarytas naujas Rudaminos meno mokyklos ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos pastatas. Buvęs nenaudojamas bendrabutis Gamyklos g. po daugiau kaip dvejų metų trukusių rekonstrukcijos darbų tapo dar vienu šiuolaikišku meno ir kultūros židiniu Vilniaus rajone.

Pasidžiaugti puikiu projektu ir reikšminga įgyvendinta investicija atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantis LR Seimo narys Česlav Olševski, Tarybos narė Miroslava Klim, Rudaminos Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos klebonas Viktor Bogdevič, Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijola Ragucka, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos švietimo įstaigų atstovai, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška, UAB „Eikos statybos“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas ir statybos projektų vadovas Giedrius Videika, meno inkubatorius projektuotojas – įmonės „Tiksli forma“ projektų vadovas Jokūbas Fišeris, medijų atstovai.

Rudaminos Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos klebonui Viktorui Bogdevičiui pašventinus pastatą, buvo perkirpta simbolinė atidarymo juostą ir visi atvykusieji buvo pakviesti pasivaikščioti bei susipažinti su atnaujintomis erdvėmis, kuriose jau nuo praeitų metų lapkričio mėnesio yra įsikūrusi Rudaminos meno mokyklos bendruomenė.

Rekonstruotame pastate įrengtos koncertų ir šokių salės, garso įrašų studija, patalpos, skirtos dailės ir muzikos užsiėmimams, persirengimo ir repeticijų kambariai. Šiuo metu yra gaminami nauji baldai, nupirkti nauji muzikos instrumentai (14 pianinų ir 3 fortepijonai), baigtas scenos įrangos pirkimas. Neabejojama, kad nauji baldai dar labiau pagyvins modernių erdvių aplinką. Džiugu ir tai, kad naujo pastato didesnės patalpos suteikė galimybę vykdyti ir choreografijos užsiėmimus.

Į rekonstruotą pastatą taip pat persikels Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka. Bibliotekai priklausiančiose patalpose bus įrengta skaitykla, kompiuterių salė ir erdvė, skirta mamos su vaikais.

3 aukštų šiuolaikiškas pastatas su puikiai pritaikytomis erdvėmis mokytis ir dirbti kainavo 4 mln. 157 tūkst. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skyrė net 3 mln. 207 tūkst. Eur, iš Valstybės biudžeto skirta 700 tūkst., Europos Sąjungos lėšos sudaro 250 tūkst. Eur.

Apžiūrėdami naujas patalpas, susirinkusieji taip pat susipažino su mokyklos auklėtinių kūrybiniais darbais – dailės darbų ir bibliotekos ekspozicija.

Iškilmingo pastato atidarymo proga atvykusiems svečiams buvo surengtas šventinis koncertas. Visus gausiai susirinkusius pasveikinę Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Voitiulevič pristatė meno mokyklos ir bibliotekos gyvavimo kelius nuo pradžios iki dabar bei padėkojo Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst už nuolatinį rūpestį jaunimu, investavimą į jaunimo ugdymą, priartinant juos prie meno ir kultūros.

Šiandien dalyvavusi atidaryme, o daugiau nei prieš du metus statybos pradžią simbolizuojančioje kapsulės įkasimo ceremonijoje, Savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi taip neatpažįstamai atnaujintu pastatu, kuris jau pripildytas vaikų džiaugsmu ir įkvepiančiais jaunųjų talentų darbais.

„Šiandien galime pasidžiaugti labai įspūdinga diena – savo akimis galime įsitikinti, kaip išgražėjo šis pastatas, kuris anksčiau taip pat tarnavo vaikams, tik jo paskirtis buvo kitokia. Šiandien renovuotas pastatas po ilgos pertraukos ir vėl tarnauja talentingiems vaikams, o ore tiesiog sklando jaunųjų talentų kūrybos dvasia. Ačiū projektuotojams ir darbų rangovas už šį modernų pastatą, kuriuo jau džiaugiasi bendruomenė.

Dėkoju tėveliams, kad pastebėjote savo vaikų talentą ir mūsų rajono įstaigai patikėjote lavinti jų gebėjimus bei patirti kūrybinį džiaugsmą. Ačiū ir visai mokyklos komandai su direktoriumi priešakyje, kad atiduodate savo meilę, šilumą ir visa save lavinant vaikų meninius gebėjimus“, – tarė merė Marija Rekst ir pasidžiaugė kūrybiška ir augančia, meną mylinčių žmonių bendruomene.

Nuoširdžius sveikinimus taip pat skyrė į šventę atvykęs LR Seimo narys Česlav Olševski, kuris pasidžiaugė gražiu pastatu, iškilusiu Savivaldybės pastangomis. Prie sveikinimų prisidėjo UAB „Eikos statybos“ generalinis direktorius Almantas Čebauskas, švietimo ir kultūros įstaigų atstovai, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič.

Susirinkusiems šventinius numerius dovanojo meno mokyklos auklėtiniai ir absolventai.


Vilniaus rajono savivaldybė 2003 m. įsteigė Rudaminos meno mokyklą, kuri savo veiklą iki 2008 m. vykdė Rudaminos F. Ruščico gimnazijos patalpose. Augant norinčiųjų ugdyti meninius gebėjimus mokinių skaičiui, Vilniaus rajono savivaldybės ir Lenkijos organizacijos „Wspólnota Polska“ pastangomis 2007 metais buvo renovuotas senas Rudaminos mokyklos pastatas, į kurį 2008 m. įsikėlė meno mokykla. Naujas mokyklos istorijos lapas atverstas šiandien, 2023 m. sausio 25 d., oficialiai persikėlus į naują modernų ir erdvų pastatą. 

Šiandien Rudaminos meno mokykloje veikia fortepijono, akordeono, styginių instrumentų, pučiamųjų instrumentų, teorijos ir choro bei dailės klasės, kurias šiai dienai lanko 255 mokiniai. Naujose patalpose bus vykdomi ir choreografijos užsiėmimai.

Mokiniai muzikuoja Rudaminos meno mokyklos meniniuose kolektyvuose, groja pučiamųjų instrumentų ir smuikininkų ansambliuose, akordeonistų orkestre arba dainuoja jaunių, jaunučių chore, vokaliniame ansamblyje. Mokyklos auklėtiniai sėkmingai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose.

Mokslai meno mokykloje trunka 7 metus. Daug mokyklos absolventų toliau tęsia muzikos ir dailės studijas Lietuvoje bei užsienyje.

Vaikų ugdymas – tai vertingiausia investicija. Vilniaus rajono savivaldybės muzikos ir meno mokyklų lankymo įkainiai yra vieni mažiausių Lietuvoje.

Džiaugiamės Vilniaus rajono vaikų ir jaunimo meniniais pasiekimais ir linkime neišsenkančių kūrybinių atradimų, puikių idėjų ir prasmingų darbų!


Įvertinkite naujieną