*alt_site_homepage_image*

Įsimylėję tautinį šokį

decoration

Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre gegužės 15 d., jau trečią kartą, vyko liaudės šokių festivalis „Tańcuj, tańcuj, okręcaj...“ (liet. „Šok, šok, sukis...“), kurio su nekantrumu laukė visi folkloro mylėtojai.

Šio festivalio tikslas - sudaryti sąlygas pasirodyti įvairių šalių šokių grupėms, skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi liaudies šokiu bei susipažinti su įvairių tautų šokių stiliais, skatinti šokėjų, bei jų vadovų bendradarbiavimą, ieškoti naujų išraiškos formų, siekti, kad šokėjai patirtų judėjimo, kūrybos, atlikimo, pažinimo ir saviraiškos džiaugsmą, dalintis patirtimi ir atkreipti dėmesį į aukštesnį atlikimo lygį, šokį pristatyti kaip vieną iš būdų, skatinančių sveikai gyventi ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Šokių festivalyje „Tańcuj, tańcuj, okręcaj...“ galėjo dalyvauti visi norintys liaudies šokių kolektyvai, atitinkantys nuostatuose numatytas amžiaus grupes, įvairių tautų liaudies šokio stilių, bendrojo lavinimo mokyklų, šokių studijų, kultūros centrų, šokių mokyklų, laisvalaikio centrų ir kitų įstaigų šokių grupės. Kiekvienas kolektyvas turėjo pristatyti po vieną šokį iki 5 min.

Į festivalį atvyko šokių kolektyvai iš įvairių Vilniaus krašto vietų. Savo meninius pasiekimus pristatė liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“, veikiančio RDKC, jauniausioji, vidurinioji ir jaunimo grupės. Kartu su choreografe Irena Brazis kolektyvas paruošė Silezijos šokį, krakoviaką, linksmą polką bei kujaviaką-obereką. Scenoje pasirodė taip pat ansamblis „Kropelki“ iš Mariampolio, kuriam vadovauja Kristina Voleiko. Šio ansamblio mažiausi vaikai sušoko šokį „Praczki“, vidurinioji grupė – žaismingą polką, o viresnioji grupė – ukrainietišką polką. Tą dieną pasirodė ir Kristinos Voleiko vadovaujamas šokių kolektyvas „Hałas” iš Juodšilių, kuris pristatė gražų Spišo kalniečių šokį. Festivalyje taip pat dalyvavo Lietuvių liaudies šokių ansamblis „Žiogeliai“ iš Rudaminos, kuriam vadovauja Ineta Dubininkaitė. Renginio svečiai žavėjosi tokiais šio kolektyvo šokiais, kaip „Vyželė”, Pliauškutis”, „Ciceliukė Marceliukė“ ir „Gyvataras”. Scenoje pasirodė ilgiausiai Nemenčinėje veikiantis ansamblis – liaudies šokių kolektyvas „Jutrzenka”, kurį įkūrė Jan Gabriel Mincevič. Šiuo metu ansambliui vadovauja Leonarda Kliukovska, choreografe dirba Teresa Božerodska. „Jutrzenka” sušoko šokį „Miotlarz” ir „Nastroje wiosenne”.

Iš Vilniaus atvyko Inetos Dubininkaitės vadovaujamas „Šviesos“ pradinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Švieselė“, kuris atliko šokį „Rolenderis”. Šokį „Hajduk“ ir „Kujawiak-oberek“ atliko šokių ansamblis „Przyjaźń“, veikiantis Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Maišiagalos skyriuje, kuriam vadovauja Tatjana Moliejienė. Krakoviaku publiką pradžiugino vienas seniausių Vilniaus krašto lenkų mokyklų kolektyvų – vaikų dainų ir šokių ansamblis „Prząśniczka”, kuris veikia Lentvario Henriko Sinkevičiaus gimnazijoje. Lavoriškėms festivalyje atstovavo šokių ansamblis „Makowy Smak“, kuris pristatė komišką piršlybų pantomimą (choreografė Teresa Božerodska). Kalniečių siuitą publikai pristatė Avižienių liaudies dainų ir šokių kolektyvas „Mały Jawor” (choreografė Renata Lisovska). Lietuvių liaudies šokius „Eisva rudužį“, „Džigeliavimas“ ir „Gumbinė“ atliko liaudies šokių kolektyvas „Vilniaus Pynimėlis”, kuriam vadovauja buvęs valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ šokėjas Edgaras Suprunas. Daug teigiamų emocijų sukėlė reprezentacinio dainų ir šokių ansamblio „Wileńszczyzna”, kurio choreografe yra Leonarda Kliukovska, pasirodymas. Žiūrovus nudžiugino šio kolektyvo atliktas kadrilis ir polka.

Festivalį „Tańcuj, tańcuj, okręcaj..“ organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška nuoširdžiai dėkoja visiems šios kultūros įstaigos darbuotojams, kurie negailėdami savo jėgų ir laiko prisidėjo prie šio renginio organizavimo.        

Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už festivalio finansinę paramą, o visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir nepaprastai gražius pasirodymus.


Andžej Aškelovič


Įvertinkite naujieną