*alt_site_homepage_image*

Informacija norintiems studijuoti ir perstoti Ukrainos Respublikos piliečiams

decoration

Vilniaus  universitetas (VU) informuoja, kad  suteikia galimybę studentams iš Ukrainos nemokamai tęsti studijas Lietuvoje. Studentai gali perkelti studijas iš dabartinio universiteto Ukrainoje tiesiai į VU arba jie gali teikti paraiškas nemokamoms studijoms VU.

VU taip pat įsteigė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės stipendiją, kuri skiriama studentams Lietuvoje įsikurti ir pradėti studijas. 

Norintys studijuoti ir perstoti

Ukrainos Respublikos universitetų studentai, norintys tęsti savo pradėtas studijas Vilniaus universitete, kviečiami rašyti el. paštu , kartu pateikiant visą turimą aktualią informaciją apie savo studijas, t. y. studijų pakopą, programą, studijų metus ir pan. Taip pat, jei įmanoma, prašome pridėti ir Universiteto išrašus su studijų dalykais bei pažymiais.

Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl kiekvienos studijų programos komisijos bus vertinamas atskirai. Kontaktai pasitikslinimui ir pasiteiravimui: tel. nr.: +370 5 219 3277, el. paštas: ask@vu.lt.

Šio semestro metu studijų programą keičiantys ir iš Ukrainos Respublikos aukštųjų mokyklų persikeliantys Ukrainos Respublikos piliečiai:

• turės galimybę pretenduoti ir į kitas finansinės paramos rūšis (pvz., vienkartinę socialinę stipendiją);
• bus atleisti nuo studijų įmokos;
• esant poreikiui, nemokamai apgyvendinti Vilniaus universiteto bendrabučiuose;
• esant poreikiui, turės galimybę nemokamai dalyvauti anglų kalbos kursuose pagal kiekvieno anglų kalbos lygį, reikalingą studijoms.

Daugiau informacijos anglų ir ukrainiečių kalbomis galite rasti čia.


Stipendija

Šio semestro metu studijų programą keičiantys ir iš Ukrainos Respublikos aukštųjų mokyklų persikeliantys Ukrainos Respublikos piliečiai gaus vardinę LDK stipendiją, kurios dydis yra 300 Eur per mėnesį. Stipendija bus mokama bent jau iki rugpjūčio 31 d., vėliau, esant poreikiui, Universitetas ieškos galimybių šių stipendijų mokėjimą pratęsti.

Daugiau informacijos anglų kalba galite rasti čia.


Ukrainos Respublikos piliečiai taip pat gali pretenduoti į Lietuvos valstybės stipendiją nuolatinėms magistrantūros studijoms. Dieninių magistrantūros studijų studentams siūloma mėnesinė stipendija ir standartinė studijų išlaidas dengianti stipendija. Atkreipiame dėmesį, kad paraiškų teikimas stipendijai gauti yra atskira procedūra: labai rekomenduojame pretenduoti į nuolatines magistrantūros studijas, vėliau – dėl Lietuvos valstybės stipendijos.

Apie terminus, sąlygas, tinkamumo reikalavimus ir paraiškų teikimo tvarką skaitykite čia. Daugiau informacijos teiraukitės el.paštu:  arba telefonu +370 5 261 0592.

Rudens semestro paraiškų teikimo terminai

Norintys stoti į Vilniaus universitetą ir pradėti studijas 2022/2023 studijų metų rudens semestre (nuo rugsėjo 1 d.), kviečiami susipažinti su informacija apie priėmimą į studijas čia.

Užsienio piliečių priėmimo į Vilniaus universitetą metu geriausiems stojantiesiems Ukrainos piliečiams taip pat bus mokama LDK stipendija, kurios dydis 300 Eur ir ji mokama pirmuosius 10 mėnesių nuo studijų pradžios. Taip pat, geriausieji gali būti atleisti nuo studijų įmokos mokėjimo visam studijų laikotarpiui. Paraiškas studijuoti Ukrainos piliečiai išimties tvarka gali teikti iki rugpjūčio 31 d. Dėl papildomos informacijos galima kreiptis el. paštu ask@vu.lt.

 


Įvertinkite naujieną