*alt_site_homepage_image*

Įmonės „Homanit Lietuva“ statybos pradžia pradėta kapsulės įkasimo ceremonija

decoration

Šiandien iškilmingai paminėta įmonės „Homanit Lietuva“ statybos darbų pradžia – Vilniaus rajone, Pagiriuose vyko simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija. Numatytam 175 mln. eurų vertės „Homanit Lietuva“ medienos komponentų gamyklos projektui jau išduotas leidimas pirmajam statybų etapui ir artimiausiu metu čia bus pastatytas administracinis pastatas, sandėlis bei tyrimų ir plėtros centras.

Statybos darbų pradžios renginyje dalyvavo „Homanit“ vadovai, Vokietijos ambasados Lietuvoje ambasadorius Matthias Sonn, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su direktoriaus pavaduotoju Rimantu Gerdviliu, Pagirių seniūnė Vladislava Vanagel-Tribocka, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrė dr. Jovita Neliupšienė bei kiti svečiai. Renginyje taip pat dalyvavo Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijos kunigas klebonas Danel Dikevič, kuris pašventino simbolinę kapsulę.  

Šventėje dalyvavęs „Homann Holzwerkstoffe GmbH“ vykdantysis direktorius Fritz Homann trumpai papasakojo apie projektą. Pasak Fritzo Homanno, visą šį laikotarpį jam buvo užduodami pagrindiniai du klausimai – kodėl Lietuva ir kodėl Pagiriai. Lietuvą pažymėjo, kaip klientų, darbuotojų ir patogios politinės situacijos epicentru. Apkeliavęs visą Lietuvą tinkamą vietą įmonės vystymui surado būtent Pagiriuose. „Homann Holzwerkstoffe GmbH“ vykdantysis direktorius padėkojo už žmogiškuosius ryšius ir partnerystę ir tikisi, kad šis projektas bus naudingas tiek Lietuvai, tiek pasauliui, tiek ir Pagirių bendruomenei.

„Homanit Lietuva“ vadovas Andrius Ostrauskas taip pat pasidžiaugė, kad po sunkaus kelio, šis projektas jau pradėdamas įgyvendinti ir padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie reikšmingos investicijos įgyvendinimo.

Kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo už reikšmingą investiciją Vilniaus rajone. „Labai džiaugiuosi, kad būtent mūsų rajone, Pagiriuose, įsikurs didelė tarptautinė įmonė, galėsianti suteikti mūsų gyventojams daugybę darbo vietų. Džiaugiuosi, kad „Homanit“ įmonės komanda yra atvira bendradarbiavimui bei gražiam komunikavimui su vietine bendruomene. Dėkojame už Jūsų pastangas ir atvirumą. Tikiuosi, kad bendradarbiavimas ir toliau vyks, o mūsų Pagiriai ir toliau tik gražės. Ačiū visoms institucijoms, kurios prisidėjo prie projekto realizavimo. Tikiuosi, kad sėkmė visada lydės „Homanit“ bendruomenę ir mes visi džiaugsimės šituo projektu. Sėkmės dirbant, o artėjant šventiniam laikotarpiui – gražių ir sveikų artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų“, – savo kalboje sake merė Marija Rekst.

„Homanit“ projektas Pagiriuose – pirmasis Lietuvoje gavęs stambaus investicinio projekto statusą

Netrukus prasidėsiančias statybas ketinama baigti trečiąjį kitų metų ketvirtį. Pirmasis čia įsikurs produktų plėtros skyrius.

Nauja „Homanit“ gamykla gamins komponentus baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Jos pajėgumai sieks apie 260 tūkst. kubinių metrų plokščių per metus – apie 25 proc. visos „Homanit“ grupės produkcijos.

Iš viso įmonė sukurs apie 440 naujų darbo vietų. „Homanit Lietuva“ bus jau ketvirtoji grupės „Homanit“ gamybos įmonė. Kompanija yra HDF komponentų gamybos lyderė pasaulyje.

„Homanit Lietuva“ vadovas Andrius Ostrauskas sako, kad Lietuvoje bus ne tik naujas „Homanit“ gamybos centras, bet ir inovacijų erdvė. Gamybos ir plėtros centre kuriamos inovacijos didins ne tik bendrovės produkcijos pridėtinę vertę, bet ir stiprins Lietuvos baldų pramonę, kuri tapo vienu svarbiausiu šios pramonės centrų Europoje.

Verta pabrėžti, kad „Homanit“ projektas Pagiriuose – pirmasis Lietuvoje gavęs Stambaus investicinio projekto statusą. Ekonomikos ir inovacijų ministerija spalį su bendrove pasirašė sutartį, pagal kurią šiam projektui buvo suteiktas stambaus investicinio projekto statusas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Įvertinkite naujieną