*alt_site_homepage_image*

Iki spalio 12 d. Savivaldybėje bus eksponuojami konkurso „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“ darbai

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu – Moterų informacijos centru organizavo konkursą „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“, kurio pagalba siekiama kelti visuomenės nepakantumą smurtui ir suteikti galimybę jaunuoliams išreikšti savo nuomonę bei mintis smurto prieš moteris tematika.

Konceptualios meno parodos „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“ tikslas – kelti nepakantumą smurtui, pažiūrėti ir atpažinti smurtą prieš moteris jaunuolio (16-20 m.), menininko, aktyvisto akimis. Siekiama, kad ši meno paroda skatintų pilietinę drąsą ir aktyvumą atsakingai išreiškiant savo nuomonę. Taip pat puoselėtų jaunuolių meninę saviraišką ir kūrybiškumą, sukurtų menines priemones smurto prieš moteris atpažinimui.

Jaunuoliai savo darbais pabandė išreikšti smurto supratimą, jo poveikį ir žalą visuomenei. Smurtas artimoje aplinkoje – viena opiausių šiuolaikinės visuomenės problemų. Todėl kova su juo – šiuo atveju, per meną yra labai prasmingas darbas.  

Konkursas buvo organizuojamas keliais etapais: konkurso dalyviai (arba jų atstovai) pildė registracijos anketas ir siuntė darbus į savivaldybes. Iš gautų darbų savivaldybėse buvo sudaromos parodos. Jaunuolių kūrinius vertino savivaldybėse sudarytos komisijos, o nugalėtojų darbai buvo pristatomi organizatoriui. Iš sutvarkytų, apipavidalintų darbų sudaryta keliaujanti mobili paroda, kuri bus pristatyta septyniose konkurse dalyvaujančiose savivaldybėse. Jaunuoliai iš Vilniaus rajono mokyklų pristatė Vilniaus rajono savivaldybei darbus, kurie buvo įvertinti sudarytos komisijos ir iš jų išrinktas nugalėtojas. Meno kūrinių parodos nugalėtojų darbai iš 7 Savivaldybių sudarė „Keliaujančią mobiliąją parodą“, kuri rugsėjo – lapkričio mėn. aplankys konkurse dalyvaujančias savivaldybes. Metų pabaigoje konkurso nugalėtojai bus apdovanojami baigiamojoje konferencijoje Lietuvos Respublikos Seime.

Šiuo metu mobilioji paroda atkeliavo į Vilniaus rajono savivaldybę, kur džiugins savivaldybės lankytojus iki spalio 12 dienos. 

Kviečiame aplankyti parodą Vilniaus rajono savivaldybėje (Rinktinės g. 50, Vilnius), susipažinti su konkurso dalyvių darbais ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį darbą.

Dėkojame jaunuoliams už aktyvumą bei kūrybiškumą reiškiant savo nuomonę, mintis bei skleidžiant svarbią žinią! 


Įvertinkite naujieną