*alt_site_homepage_image*

Į derliaus šventę pakvietė Lavoriškių seniūnija

decoration

„Sveiki atvykę į derliaus šventę Lavoriškėse, kur dalinsimės duona, kultūra ir tradicija“, – šiais žodžiais spalio 2 d., sekmadienį, prasidėjo Lavoriškių seniūnijos derliaus šventė.

Šventės metu tradiciškai aukotos šv. Mišios Lavoriškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Bernardas Augaitis ir kunigas Viktor Voronovič.

Renginyje dalyvavo bei seniūnijos ūkininkus ir visą bendruomenę sveikino Vilniaus rajono merė Marija Rekst, vicemerė Teresa Demeško, Tarybos narys Edmund Šot, administracijos direktorė Liucina Kotlovska, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec, Lavoriškių seniūnas Mark Pilat su seniūnijos specialistais bei Lavoriškių seniūnijos kultūros ir švietimo įstaigų atstovai.

Taip pat visos Lavoriškių bendruomenės atvyko pasveikinti ir Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski bei Lavoriškių seniūnijos gyventojas, Seimo narys Česlav Olševski.

Spalio 2-ąją Lietuva mini Angelų sargų – Lietuvos policijos dieną. Šia proga Lavoriškių seniūnas Mark Pilat pasveikino policijos pareigūnus bei renginyje dalyvavusią Vilniaus rajono komisariato bendruomenės pareigūnę Andželiką Rakauskienę.

Savo pasirodymais Lavoriškių seniūnijos derliaus šventėje susirinkusius džiugino: vokalinis ansamblis „Barwy Podwileńskie“, Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos skyriaus Mostiškių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos mokiniai ir priešmokyklinukai, vokalinis-instrumentinis ansamblis „Kapela Kawalerów Podwileńskich“, šokių kolektyvas „Makowy smak“, vokalinis ansamblis „Przyjaciele“ bei renginio žvaigždės Enrique Santos ir Patricija Luščinska.

„Nuoširdžiai sveikinu visus atvykusius į Lavoriškių derliaus šventę, sveikinu visą Lavoriškių bendruomenę, o ypač ūkininkus ir tuos, kurie užsiima žemdirbyste (…). Kiekvienas žmogus kažką daro, vykdo veiklą ne tik tam, kad užsidirbtų, bet ir tam, kad galėtume egzistuoti, naudotis jo darbo vaisiais. Vilniaus krašto tradicijos, dėl kurių čia šiandien susirinkome, yra labai turtingos ir gražios. Paveldėjome jas iš savo tėvų ir protėvių, tad labai viliuosi, kad jos išliks ir sugebėsime jas išsaugoti. Tad iš visos širdies, savo ir visos savivaldos vardu linkiu viso, kas geriausia ūkininkams, mūsų rajono gyventojams ir į šį renginį atvykusiems svečiams: sveikatos, klestėjimo, pagarbos, gilaus tikėjimo ir didelio bei nuoširdaus bendradarbiavimo su Dievu. Ačiū ūkininkams, ačiū visiems prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo, už gražius stendus, už Jūsų laiką ir pastangas“, – tarė renginyje dalyvavusi Savivaldybės merė Marija Rekst. Merė padėkos ir sveikinimo žodžius taip pat skyrė ir spalio 2 d. profesinę dieną minėjusiems policijos pareigūnams bei spalio 5 d. minėsiantiems pedagogams.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Česlav Olševski padėkojo visiems už puikų renginį, parapijos kunigams už eucharistiją, renginio organizatoriams už puošnius ir rudens gėrybių kupinus kiemelius, Savivaldybei ir seniūnijai už tradicijų puoselėjimą, ūkininkams už užaugintą derlių bei palinkėjo gražios šventės.

Padėkos ir sveikino žodžius tarė ir renginyje dalyvavusi Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

„Sveikinu atvykusius į šį puikų renginį. Gerbiamieji gyventojai, ūkininkai, svečiai, šventės organizatoriai, švietimo, kultūros, seniūnijos specialistai, ačiū Jums, kad esate, kad aktyviai dalyvaujate bendruomenės gyvenime. Esate tikrieji šio krašto ambasadoriai. Šiandien mes džiaugiamės ne tik užaugintu derliumi, bet ir Jūsų darbo pasiekimais. Dėkojame, kad Jūs esate, kad kuriate savo vietovėje pridėtinę vertę, kad garsinate savo kaimą, savo seniūniją ne tik Vilniaus rajone, bet ir už jo ribų. Dėkui, kad dirbate, kad sugebate ne tik dirbti, bet ir švęsti kartu, kaip kad šiandien matome. Linkiu gražaus renginio, gero derliaus ir iki pasimatymo kitąmet“, – visą Lavoriškių bendruomenę pasveikino administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

Gausiai susirinkusią Lavoriškių bendruomenę bei atvykusius svečius pasveikino ir seniūnas Mark Pilat.

„Gerbiamieji ūkininkai, brangūs svečiai bei visi susirinkusieji, sveikinu visus atvykusius į Lavoriškių seniūnijos derliaus šventę. Linkiu gražios šventės, gerai praleisto laiko ir nepamirštamų įspūdžių. Noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo prie šios šventės organizavimo. Linkiu visiems ūkininkams sveikatos, džiaugsmo, geros kloties bei gero derliaus kitais metais“, – seniūnas Mark Pilat pasveikino visą Lavoriškių bendruomenę su gražiu renginiu bei padėkojo visiems ir kiekvienam atskirai už tai, kad prisideda grąžinant ir puošiant gimtąjį kraštą.

Seniūnas kartu su renginio svečiais Seimo nariu Č. Olševskiu, mere M. Rekst bei administracijos direktore L. Kotlovska pavaišino į renginį susirinkusią bendruomenę šventinta duona.

Vilniaus rajono savivaldybės merės padėkos raštais bei atminimo dovanomis apdovanoti: Rafal Karnecki iš Mostiškių ir Tadeuš Paškevič iš Lavoriškių.Taip pat šventės metu iškilmingai pasveikinti Lavoriškių seniūnijos ūkininkai: Tadeuš Likša, Danuta Kozlovska, Irena ir Maria Klečkovskos, Pavel Andžejevski, Rišard Grachovski, Rafal ir Grzegož Karnecki, Tadeuš Paškevič, Andrzej Stefanovič, Jaroslav Traskovski, Simas ir Vaidotas Bieliniai, Kornelija Klunduk.

Sveikinimo žodį tarė ir į renginį atvykęs  Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, kuris pažymėjo, kad šiemet vykusiose derliaus šventėse Vilniaus rajone dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. asmenų, t. y. 200-300 asmenų kiekviename renginyje.

„Ponios ir ponai, LLRA-KŠS ir Lietuvos lenkų sąjungos vardu turiu garbę pasveikinti visus ūkininkus ir gyventojus su švente. Už triūsą mūsų ​​žemėse dėkojame visiems ūkininkams, kurie, nepaisant nederlingos žemės, sugebėjo užauginti gražų derlių. Dėkoju žemdirbiams už tai, kad jie dirba mūsų žemę ir aprūpina mus visus maistu. Organizuojamos derliaus šventės yra ir kultūros šventės, mūsų Vilniaus krašto etnokultūros šventės, kai atliekamos įvairių tautų dainos ir demonstruojami įvairių kultūrų šokiai. Tai gražios tradicijos, tokias tradicijas turime perduoti ateities kartoms. Nuoširdžiai linkiu Jums geros sveikatos, klestėjimo bei susitikimo kitų metų derliaus šventėje. Telaimina Jus Dievas, tegyvuoja Lavoriškės, tegyvuoja Vilniaus kraštas“, – sveikinimo žodį tarė europarlamentaras Valdemar Tomaševski.

Organizatoriai renginio dalyviams paruošė daug staigmenų ir pramogų. Atvykusieji į renginį galėjo pasivaišinti rudens vaišėmis, sušilti lauko virtuvėje pagaminta koše bei arbata. Mažuosius renginio dalyvius organizatoriai vaišino cukraus vata bei saldžiais spragėsiais, vyko užsiėmimai vaikams, kurių metu galima buvo pasidaryti spalvotą apyrankę bei nuotaikingą laikiną tatuiruotę.

Renginyje taip pat pasveikinta Lavoriškių seniūnijos gyventoja, kuri tapo Vilniaus rajono savivaldybės Facebook socialiniame tinkle paskelbto konkurso nugalėtoja. Dar kartą sveikiname.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir surengusiems šią gražią šventę visai bendruomenei!

 

Nuotr. vrsa.lt ir Henrik Selevič 


Įvertinkite naujieną