*alt_site_homepage_image*

Globos centras neša žinią apie globą ir įvaikinimą Vilniaus kolegijos studentams

decoration

Globos centrai nuolat ieško globėjų ir įtėvių, kurie ryžtųsi į savo šeimą priimti tėvų globos netekusius Lietuvos vaikus, o šiandien dienai ir laikinai Ukrainos vaikus.

„Išeinu labai dėkinga už informaciją! Ačiū Jums, kad esate ir darote dėl kitų!“, „Tai jautri tema, išeinu su tikėjimu, kad kiekvienas vaikas ras savo globėjus ar įtėvius”, – su tokiais ir panašiais jausmais Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto nuolatinių ir ištęstinių kursų studentai užbaigė susitikimus su Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojomis, kurie vyko vasario 22 d. Fakulteto salėje ir dėl didelio susidomėjimo – kovo 1 d. nuotoliniu būdu.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras lankėsi Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete, kur kartu su fakulteto bendruomene suorganizavo atvirą paskaitą „Globa ir įvaikinimas“. Globos centro socialinės darbuotojos pristatė globos ir įvaikinimo galimybes ir iššūkius, padalinio veiklą, struktūrą, kvietė studentus savanoriauti Vilniaus rajono globos centruose ar bet kuriame iš 66 Lietuvoje veikiančių globos centrų, o taip pat atlikti praktiką įstaigoje. Ta pačia tema paskaita įvyko ir nuotoliniu būdu su ištęstinių socialinio darbo studijų studentais.

Vertindami studentų grįžtamąjį ryšį apsidžiaugėme, kadangi 92 proc. studentų pažymėjo, kad paskaitos metu sužinojo daug naujos, naudingos informacijos. Džiugina ir tai, kad 84 proc. studentų patvirtino, jog sužinojo pakankamai daug, kad papasakoti draugams, artimiesiems bei visiems besidomintiems globa ir įvaikinimu ir pakviesti tapti globėjais, įtėviais.

Tenka pripažinti, kad globa ir įvaikinimas šiandien vis dar yra apipinti mitais, o globos centrų veikla tapatinama su tikrintojų veikla. 69 proc. studentų atsakė teisingai į klausimą apie tai „Kas yra globos centras?“ pažymėdami „Įstaiga, kurioje teikiamos paslaugos globėjams, įtėviams ir jų šeimose augantiems vaikams“, tačiau nemaža dalis globos centrą tapatino su vaiko teisių apsaugos institucija arba įstaiga, kurioje yra globojami vaikai.

Kuo plačiau kalbėdami apie tai, kas globos centrams yra kasdienybė, tikimės, kad kasdien vis daugiau širdžių ir durų atsivers vaikams, kurie laukia namų šilumos. Dėkojame paskaitoje dalyvavusiems dėstytojams, socialinio darbo programos studentams ir kitiems dalyviams už dėmesį, užduotus klausimus, grįžtamąjį ryšį anketose.

Dar kartą dėkojame Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetui už bendradarbiavimo galimybę ir tikimės iki kitų kartų.

 

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro
Globos centro informacija


Įvertinkite naujieną