*alt_site_homepage_image*

Gegužės 7-oji — Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

decoration

Kasmet gegužės 7-ąją sugrįžtame į 1864–1904 metus – lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, carinės Rusijos siautėjimo metus, kai buvo suvaržyti kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai: kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Tai vienas iš juodžiausių mūsų tautos istorijos laikotarpių. Spaudos draudimas pristabdė mūsų kalbos ir tautinės kultūros raidą, švietimo plitimą, skatino liaudies tamsumą ir prietarus.

Gegužės 5 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka pakvietė Rudaminos „Ryto“ gimnazijos 7b klasės moksleivius  į popietę „Kelias į knygą“, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Bibliotekininkė su vaikais kalbėjo apie lietuviškos knygos ir spaudos istoriją, pirmosios lietuviškos knygos kelią, lietuvių kalbos draudimo laikotarpį bei knygnešių veiklą.

Vėliau jaunuoliai dalyvavo viktorinoje, pasiskirstę į dvi komandas, atsakinėjo į klausimus: apie lietuvių kalbą, literatūrą, etninę kultūrą ir spaudos draudimo laikotarpį.

Dėkojame už gražiai ir turiningai praleistą laiką ir visi kartu pasidžiaukime, kad pergalingai baigėsi lietuvių kova dėl teisės reikšti mintis savuoju raštu.


Įvertinkite naujieną