*alt_site_homepage_image*

Europos diena Rukainių gimnazijoje

decoration

Gegužės 9 d. visoje Europos Sąjungoje švenčiama Europos diena. 1950 m. gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas paskelbė suvienytos Europos idėją. Šumano deklaracijos paskelbimas laikomas Europos Sąjungos pradžia, o gegužės 9 dieną kasmet švenčiamas Europos gimtadienis. Rukainių gimnazija kelis metus iš eilės dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės” ir kiekvienais metais mini Europos dieną.

Šiais metais mūsų gimnaziją aplankė Užsienio reikalų ministerijos atašė Galina Meilūnienė (buvusi Rukainių gimnazijos mokinė). Ji papasakojo apie Europos Sąjungą, jos funkcijas, indėlį į Lietuvos ekonomiką, apie diplomatinės atstovybės funkcijas, diplomato darbo ypatybes. Gimnazistus sužavėjo, kad G. Meilūnienė moka daug kalbų (net japonų kalbą). Ne tik mokiniams, bet ir mokytojams kilo daug klausimų apie Japoniją, atašė darbo užkulisius. Visa gimnazijos bendruomenė dėkoja Užsienio reikalų ministerijos atašė, kad rado laiko užsukti į mūsų gimnaziją ir papasakojo savo sėkmės istoriją.

Džiugu, kad visi 5-8 ir IG-IVG klasių  mokiniai nuoširdžiai ruošėsi Europos dienai. Mokiniai kūrė filmukus, piešė plakatus, mokėsi šokti, dainuoti, rengė prezentacijas, gamino patiekalus (itališkus, lenkiškus, vokiškus, lietuviškus, ispaniškus, graikiškus, prancūziškus ir kt.), o renginio metu pristatė savo nuveikto darbo rezultatus. Galima drąsiai teigti, kad rukainiškiai labai kūrybingi, aktyvūs, žingeidūs ir išradingi. Visgi buvo išrinkti originaliausi: 5-okai, kurie pristatė Prancūziją, daug apie ją papasakojo, sukūrė žaismingą plakatą ir video filmą, iškepė kruasanus, taip pat IIG klasės mokiniai, kurie apžvelgė ne tik įdomiausius faktus apie Italiją, iškepė itališką picą ir pagamino pastą, bet ir sukūrė Eurovizijos 2021 m. nugalėtojų grupės dainos improvizaciją, sužaidė itališkas futbolo rungtynes. Šią dieną gimnazijoje vyko 5-8 klasių sporto varžybos, skirtos Europos dienai.  Renginio pabaigoje IVG klasės mokinės Beata ir Ernestyna, padedamos istorijos mokytojos  R. Jachimovičienės, patikrino mokinių žinias viktorinoje apie Europos Sąjungos šalis, jų sostines, plotą, gyventojus ir net apie Eurovizijos nugalėtojus.  

Dėkojame visiems mokytojams ir klasių vadovams, kurie padėjo mokiniams pasiruošti  Europos dienai.

Europos dienos koordinatorės: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Boroško, geografijos mokytoja Alicija Klonovska ir istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė


Įvertinkite naujieną