*alt_site_homepage_image*

Emocinė paramos linija ukrainiečiams

decoration

Nukentėjusiesiems nuo karo Ukrainoje teikiama emocinė parama ir psichologinė pagalba. Paskambinus trumpuoju numeriu 1809, kasdien veikia emocinės paramos linija rusų kalba, kurios darbui pasitelkiami savanoriai. O platformoje manodaktaras.lt nemokamai prieinamos psichologų bei psichoterapeutų vaizdo konsultacijos suaugusiesiems ir vaikams.

Taip pat prieinama ir tęstinė psichologinė, psichoterapinė pagalba. Tokioms nemokamoms paslaugoms užtikrinti ir sudaryti sąlygas jomis naudotis patogiai bei saugiai neatlygintinai pasitelkta manodaktaras.lt svetainė (manodaktaras.lt/slava-ukraini). Joje specialistai nuolat skelbia galimus konsultacijų laikus, kuriais galės naudotis visi norintieji. Svetainėje pateikiama išsami informacija apie specialistus, informuojama, kaip gauti vaizdo konsultaciją.

Specialistai pabrėžia, kad kilus karui katastrofinės patirtys stipriai paveikia žmonių psichikos sveikatą. Pažeidžiami ne tik žmonių saugumo poreikiai, bet ir išgyvenami negatyvūs jausmai: kyla nerimas, baimė, pyktis, jaučiamas bejėgiškumas. Neretu atveju patiriama šoko būsena, kai sunkiai tikima tuo, kas vyksta. Visos šios emocijos kyla, bandant suprasti ir susitaikyti su kilusia padėtimi. Šiame procese neretai kyla daug minčių, nemalonių trauminės patirties prisiminimų, kurie trikdo poilsį, apsunkina susidorojimą su paprastais, kasdieniais dalykais. Dėl šios priežasties emocinė parama bei psichologinė pagalba įvardijama kaip būtina sąlyga žmogaus atsigavimui. 

Pažymima, kad paskambinus trumpuoju nemokamu numeriu 1809, emocinę paramą ir toliau teikia skirtingų emocinės pagalbos linijų savanoriai ir profesionalūs psichologai – veikia „Vilties linija“ suaugusiesiems, „Pagalbos moterims linija“, „Tėvų linija“, „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“ ir „Sidabrinė linija“ senjorams. Ši pagalba itin aktuali Lietuvos gyventojams, padidėjus nerimui bei įtampai visuomenėje.


Įvertinkite naujieną