*alt_site_homepage_image*

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje: apie ekstremalias situacijas, civilinę saugą ir žolės deginimo prevenciją

decoration

Šiandien, gegužės 13 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės civilinės saugos 2021 m. darbo ataskaita bei aptartas Vilniaus rajono savivaldybės pasirengimas galimai gresiančioms ekstremaliosioms situacijoms.

Susitikimui pirmininkavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadeuš Buiko, dalyvavo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos, AB ,,Energijos skirstymo operatorius“ ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Komisijos posėdžio metu pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės civilinės saugos 2021 m. darbo ataskaita. 2021 metais Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir darbo specialistai vykdė prioritetines funkcijas, susijusias su ekstremalių situacijų valdymu dėl COVID-19 pandemijos, netesėtos migracijos ir paukščių gripo.

Kaip pažymėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės ir darbo saugos vyr. specialistas R. Kovalevskis, atnaujinami planai, normatyviniai aktai, vyksta pasirengimas galimoms gresiančioms ekstremalioms situacijoms, rengiamasi valstybinės civilinės saugos funkcinėms pratyboms. Taip pat pagal Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą priemonių paskirstymo planą, į tarpinius gyventojų evakavimo punktus (Mickūnų ir Šatrininkų seniūnijose), gyventojų surinkimo punktus (Kalvelių, Lavoriškių ir Buivydžių seniūnijose) ir į kolektyvinius apsaugos statinius (Juodšilių ir Maišiagalos seniūnijose) dalijamos būtinos priemonės. Artimiausiu metu bus rengiamos funkcinės pratybos 15 asmenų, apgyvendinant juos viename iš kolektyvinių apsaugos statinių.

 

Pernykštės žolės ir miškų gaisrai kelia pavojų gamtai, žmonių gyvybei ir turtui

Kitu klausimu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas trumpai pristatė informaciją apie š. m. pavasarį pernykštės žolės deginimo statistiką bei vykdomą prevenciją dėl miškų gaisrų vasaros metu.

„Tiek mūsų valstybinės pajėgos, tiek Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pajėgos, budi kiaurą parą, technika yra paruošta, situacija stebima, vykdomos prevencinės akcijos“, – apie tarnybų pasiruošimą pranešė E. Tamašauskas.

Šiemet ypač padaugėjo gaisrų atvirose teritorijose. Tokių gaisrų gausą lėmė ankstyvas pavasaris, pirmasis šiemet žolės gaisras buvo užfiksuotas kovo 1 d.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kartu su Valstybinių miškų urėdijos miškininkais prasidėjus gaisrų sezonui, rengė prevencines akcijas, kurių metu vykdyti gaisrų prevencijos reidai, buvo kalbamasi su miško lankytojais bei pamiškių gyventojais apie gaisro žalą gamtai. Pasak E. Tamašausko, tokie reidai pasiteisina, reidai duoda gerą prevencinį rezultatą, žmonės mato, jog žolės deginimas daro neigiamą poveikį gamtai, o už tokią veiklą žmonės yra baudžiami.

Atkreipiame Vilniaus rajono gyventojų dėmesį, kad žolės deginimas paremtas klaidingu įsitikinimu, jog deginant žolę yra išnaikinamos piktžolės, o dirvožemis tampa derlingesnis. Deginant pernykštę žolę – ne tik daroma didžiulė žala ekosistemai ir gamtai, bet ir rizikuojama savo bei kitų žmonių sveikata ar turtu.

Kaip elgtis, pamačius gaisrą? Užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis, užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Visgi, jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas – nebėkite pavėjui!

 

Į iškvietimus su 4 naujais priešgaisriniais automobiliais

Komisijos posėdyje dalyvavęs Vilniaus rajono priešgaisrinės tarnybos vadovas Kęstutis Velikianecas trumpai pristatęs Vilniaus rajono priešgaisrinės tarnybos pasiruošimą bei kylančių gaisrų priežastis, padėkojo Vilniaus rajono savivaldybei už atnaujintus 4 priešgaisrinius automobilius.

„Visi 4 priešgaisriniai automobiliai buvo atnaujinti per vienerius laiko. Utilizuoti seni, atgyvenę automobiliai ir įsigyta geros kokybės ir geros būklės technika. Vienas automobilis įsigytas įgyvendinus projektą bendradarbiaujant su Lenkija pagal programą „INTERREG V-A Lietuva – Lenkija“. Jis įteiktas Vilniaus rajono priešgaisrinės tarnybos Kalvelių komandai. Visi automobiliai, vandens tonažas, pravažumas ir greito reagavimo ritės ir kita įranga, kurią įsigijome Savivaldybės dėka – viskas pasitarnauja praktiniam ir kokybiškam darbui“, – tarnybos darbą pristatė K. Velikianecas.

 

Pristatytas naujai įrenginėjamas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras

Komisijos posėdžio pabaigoje Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės ir darbo saugos vyr. specialistas R. Kovalevskis pakvietė komisijos narius apsilankyti naujai įrenginėjamame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centre bei detaliau apžiūrėti ir susipažinti su išvykimo krepšio turiniu.

Daugiau apie civilinę saugą ir mobilizaciją Vilniaus rajone kviečiame skaityti Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje vrsa.lt > https://www.vrsa.lt/civiline-sauga-ir-mobilizacija/461.

 

Žinojimas saugo: kaip būtina pasirengti ekstremaliosioms situacijoms?

Didžiausia gyvenime vertybė – tai žmogaus gyvybė ir saugumas. Su įvairiomis nelaimėmis gyventojams tenka susidurti kasdien, bet ar daugelis žino, kaip joms reikia pasirengti?

Kilus pavojui, mažiausiai trims paroms rekomenduojama pasirūpinti negendančiu, greitai paruošiamu maistu, vandens atsargomis, pirmosios medicinos pagalbos reikmenimis, vaistais  bei higienos priemonėmis.

Plačiau apie išvykimo krepšį kviečiame skaityti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje: https://www.lt72.lt/?page_id=3048.

 

 

Kviečiame apsilankyti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.LT72.lt ir Facebook: https://et-ee.facebook.com/pasirengimasnelaimems bei pasisemti naudingos informacijos kaip elgtis kilus gamtinės, techninės ar socialinė kilmės pavojams.


Įvertinkite naujieną