*alt_site_homepage_image*

Edukacinė išvyka „Laikinoji sostinė – šiandien ir rytoj“

decoration

Lapkričio 25 d. Rukainių gimnazijos IG-IVG klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Lilija Jeremejeva, Rasa Jachimovičiene, Jevgenija Jackevič ir Alicija Karpovič lankėmės šventiniame Kaune. Kelionės tikslas buvo ne tik pasigrožėti nuostabia Kauno egle, kurios viršūnėje tviskantis akcentas – Šiaurinė žvaigždė skelbia Kristaus gimimą, artėjančias šventes, bet ir aplankyti istorines vietas: susipažinti su išskirtiniu Kauno tarpukario modernistinės architektūros palikimu, legendomis ir mitais apipintomis vietomis, „Laisvės“ statulos, Kauno pilies istorija.

Atvykę į Kauną, antrą pagal dydį Lietuvos miestą, įsikūrusi Nemuno ir Neries upių santakoje, pradėjome pažintį su juo. Klausydamiesi gidės Dalios pasakojimo, aplankėme seniausią Kauno gyvenamą namą – gotikos architektūros perlą – Perkūno namą. Manoma, kad Perkūno vardas suteiktas norint pagerbti senojo lietuvių tikėjimo – pagonybės – tradicijas. Sužinojome, kad dabar Perkūno namas priklauso Jėzuitų gimnazijai, o jo viduje įkurtas A. Mickevičiaus memorialinis muziejus.

Taip pat susipažinome su pagrindiniais Kauno miesto kūrimosi istorijos faktais. Nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės pamatėme ne tik „ilgiausią“ tiltą pasaulyje, bet ir besišypsantį saulės laikrodį ant Vilniaus universiteto Kauno fakulteto sienos, o senamiesčio panorama, atsiverianti nuo Aleksoto kalno, tikrai privertė įsimylėti Kauną. Juk nuo čia matosi visi svarbiausi miesto objektai: rotušė, bažnyčios ir vienuolynai, miestą gynusi tvirtovė, Nemuno krantinė, kur ilgus amžius buvo uostas, pirmosios miesto įmonės – vaškinės liekanos ir, žinoma, gyvenamieji namai. Daug pastatų, čia statytų prieš 500 metų, išliko, vieni mažiau, kiti daugiau pasikeitę. Taip pat atlikome ritualines – pagoniškas apeigas prie Roberto Antinio sukurtos skulptūros ,,Perkūnas.” Didžiausią įspūdį mums, mokiniams, paliko, tai pavažiavimas Aleksoto funikulieriumi. Jis yra vienas iš seniausių veikiančių funikulierių Europoje. Nuo 1935-ųjų veikiantis funikulierius jungia senąją miesto dalį su Aleksoto šlaitais.

Su Kaunu asocijuojasi Laisvės alėja, K. Čiurlionio muziejus, skulptūra ,,Laisvės karys“, vienintelė Lietuvoje mūrinė mečetė, kryžius prie Kunigų seminarijos – šias vietas taip pat patyrinėjo gimnazistų akys.

Vėliau apsilankėme Nemuno ir Neries santakoje esančioje Kauno pilyje. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime ,,Kauno pilies istorijos mozaika”, sužinojome, kad Kauno pilis yra pati seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Ji senesnė net už patį Kauną. Pilis ne tik „stovėjo mūru“ ginant šalį nuo kryžiuočių, bet ir tarnavo Lietuvos valdovams kaip vieta didikams, užsienio pasiuntiniams ir kitiems garbingiems svečiams priimti. Beklausydami gido sudėliojome spalvingą Kauno pilies istoriją tarsi mozaiką iš skirtingų laikotarpių.

Grįždami namo, užsukome prie Kauno marių - didžiausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje, pasivaikščiojome po vieną gražiausių Lietuvoje Girionių parką. Didžiausią įspūdį mums paliko Pažaislio vienuolynas, kuris yra ne tik Kauno marių regioninio parko pasididžiavimas, bet ir visos Lietuvos baroko perlas.

Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos mokytojai, siekdami, kad mes labiau įsitrauktume į ekskursijos veiklas, pateikė intriguojančių klausimų ir užduočių. Tad galima drąsiai sakyti, kad mokymosi kitaip dieną mes, mokiniai, praplėtėme Lietuvos istorijos, meno, pagilinome dalykines žinias. Nors kelionė į Kauną gana tolima, mums ji neprailgo. Visi džiaugėsi turininga veikla, nepamirštamais įspūdžiais.

IVG kl. mokinė Agnieška Lokutijevska,

IIG kl. mokinė Gabriela Dakševič

 

Gimnazistų refleksijos

Robertas Vinckevičius Man labai patiko ši kelionė į Kauną, nes buvo labai smagu, be to, sužinojau daug naujų istorinių faktų apie Kauną. Labiausiai man patiko pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį su gide ir ekskursija Kauno pilyje.

Agnieška Lokutijevska Nors edukacinėje išvykoje į Kauną dalyvavau jau antrą kartą (su klase vykome prieš trejus metus), ši mokymosi kitaip diena man patiko. Pagilinau istorijos žinias, patyriau pažinimo džiaugsmą, įsitikinau, kad Kaunas yra unikalus miestas.

Edgar Semaško Išvyka į Kauną labai patiko. Labiausiai patiko klausytis apie Kauno pilį. Daugiau sužinojau apie šią pilį.

Karolina Dakševič Man labai patiko ši kelionė į Kauną, nes man buvo įdomu sužinoti daugiau apie Kauno istoriją. Man labai patiko važiuoti funikulieriumi, sužinojau, kad funikulierius labai senas. Taip pat gidė papasakojo, kad Vytauto Didžiojo karo muziejų saugo liūtai, kad Kauno pilis yra seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, ji paminėta istoriniuose šaltiniuose jau nuo 1361 metų.

Emanuela Bogdanovič Išvyka į Kauną labai patiko, sužinojome daug įdomaus apie Kauno pilį. Labiausiai patiko, kai gidas pasakojo apie Kauną.

Ligita Banevičiūtė Kelionė labai patiko. Pilyje sužinojome, kaip anksčiau kankino žmones. Dar iš gido daug sužinojome apie Kauną. Norime dar daugiau tokių kelionių.

Katažina Chodorovič Išvyka patiko, labiausiai įsiminė funikulierius ir pilis. Norėciau dar kartą atvykti, bet kad būtų truputį šilčiau.

Andžej Krukovskij Labiausiai patiko edukacinis užsiėmimas Kauno pilyje.

Gabriela Dakševič, Agnieška Jarmalkovič Mums labai patiko Kauno pilis. Buvo įdomu klausytis gido pasakojimo. Sužinojome, kad brangiausias 17 - 18 amžių daiktas buvo kvepalams skirtas figūrinio stiklo buteliukas.


Įvertinkite naujieną