*alt_site_homepage_image*

Dviejų dienų pažintinis vizitas Korycino valsčiuje

decoration

Įgyvendinant projektą „Aktyvaus turizmo plėtra, skatinanti pasienio teritorijų paveldą“, šių metų gegužės 18-19 d. įvyko pažintinis vizitas Korycino valsčiuje.

Renginyje dalyvavo po 8 asmenis iš Vilniaus rajono ir Korycino valsčiaus. Pirmąją vizito dieną dalyviai apsilankė nuostabiame terapiniame sode svečių namuose vietovėje Dzięciołówka, taip pat Korycino kultūros parke – Milewszczyzna. Parke buvo surengtas sūrių gamybos edukacinis užsiėmimas, kurio metu vizito dalyviai galėjo susipažinti su žymių Korycino sūrių gamybos ypatumais ir pasigaminti sau sūrį. Vėliau vizito dalyviai galėjo paruošti kelis patiekalus pagal knygoje „Korycino sūriai – kaip juos įkasti?“ pateiktus receptus.

Antrąją vizito dieną dalyviai aplankė Korycino ir jo apylinkių lankytinas vietas: Korycino centrinę aikštę su Braškių princesės paminklu, Korycino vėjo malūną, paplūdimį prie Kumialkos upės įlankos, Klebonų parką ir Šv. Kryžiaus bažnyčią. Vizito pabaigoje dalyviai apsilankė pas du Korycino sūrių gamintojus, kur gyvai galėjo stebėti šių sūrių gamybos procesą.

Projektą „Aktyvaus turizmo plėtra, skatinanti pasienio teritorijų paveldą“ vykdo Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu iš Lenkijos – Korycino valsčiumi. Projektas yra bendrai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (85 proc. bendros projekto vertės) ir yra įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą.

Pagrindinis projekto tikslas – pasienio teritorijų turizmo patrauklumo didinimas remiant ir skatinant aktyvųjį turizmą, susijusį su gamtos paveldu.


Įvertinkite naujieną