*alt_site_homepage_image*

Civilinės saugos pratybų metu įvertintas kolektyvinės apsaugos statinio pasiruošimas gyventojų evakuacijai

decoration

Spalio 27 d. Vilniaus rajone vyko civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių metu buvo imituojamas laikinas gyventojų evakavimas į kolektyvinės apsaugos statinį ir įvertinti organizaciniai apgyvendinimo veiksmai.

Pratyboms buvo pasirinktas vienas iš Vilniaus rajone esančių kolektyvinių apsaugos statinių – Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio gimnazija. Civilinių saugos pratybų metu imituojant laikiną gyventojų (šiuo atveju – moksleivių) perkėlimą, buvo įvertintas kolektyvinės apsaugos statinio organizavimo grupės pasiruošimas vykdyti jiems pavestas funkcijas priimant laikinam apgyvendinimui evakuojamus žmonės.

Pratybų metu vyko patalpų paruošimas evakuotų gyventojų apgyvendinimui: pastatytos sulankstomos lovos, paruošti miegmaišiai ir kitos būtinos priemonės laikinam apgyvendinimui. Pratybų metu taip pat patikrintas reagavimas ir pasiruošimas netikėtoms situacijoms bei galimi sprendimo būdai.

„Pratybų metu praktiškai įvertinome Kolektyvinės apsaugos statinio ir atsakingų žmonių pasirengimą reaguoti į ekstremalią situaciją, ją spręsti laikinai apgyvendinant gyventojus ir pasitikrinti, kaip greitai ir operatyviai galima vykdyti svarbias užduotis. Įvertinome ir galimas netikėtas situacijas, kai, pavyzdžiui, atvykta daugiau evakuojamų gyventojų negu galima apgyvendinti statinyje. Ačiū visiems dalyvavusiems. Šiandien dar labiau sustiprinome savo žinias per praktinę veiklą“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos civilinės ir darbo saugos darbui vyr. specialistas Robert Kovalevskis.

Pratybose dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės civilinės ir darbo saugos bei Viešosios tvarkos specialistai, Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio gimnazijos bendruomenė, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos atstovai, VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Darbuotojų saugos ir sveikatos, civilinės saugos specialistas.

Kitos civilinės saugos pratybos bus organizuojamos po 3 savaičių Juodšiliuose.


Vilniaus rajono savivaldybėje yra 44 kolektyvinės apsaugos statiniai ir 6 papildomi. Kolektyvinės apsaugos statinys – tai statinys, skirtas laikinam gyventojų prieglobsčiui, apsaugantis gyventojus nuo žalingo aplinkos poveikio bei suteikiantis apsaugą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Dažnai tokie pastatai yra mokyklos, gimnazijos, kultūros centrai, sporto salės ar požeminės parkavimo aikštelės.

Ekstremaliųjų situacijų metu šiuos pastatus galima laikinai ir greitai pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių.

Vilniaus rajone esančių kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą galite rasti čia: https://www.vrsa.lt/civiline-sauga-ir-mobilizacija/planai-programos-rekomendacijos/462

Žinojimas gali mus apsaugoti, todėl raginame sekti naudingą informaciją, kuri nelaimės atveju gali mums labai praversti. Aktualią informaciją rasite Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje sukurtoje rubrikoje: Civilinė sauga ir mobilizacija ir ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.LT72.lt.


Įvertinkite naujieną