*alt_site_homepage_image*

Čenstakavoje karaliauja tradicinė Vilniaus krašto verba

decoration

Balandžio 9 d. Gailestingumo slėnyje Čenstakavoje (Lenkija) atidaryta Vilniaus krašto pasididžiavimo verta verbų paroda.

Paroda parengta 2021 m. Vilniaus rajono savivaldybei kartu su partneriais įgyvendinant Europos Sąjungos projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ Nr. ENI-LLB-1-108 pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal programos prioritetą – vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas.

Paroda atvaizduoja ne tik neatsiejamas nuo Vilniaus krašto margaspalves verbas, bet ir unikalią, iš kartos į kartą perduodamą jų rišimo tradiciją.

Paros atidaryme dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujanti Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė.

Vokalinis ansamblis „Cicha Nowinka“ surengė visiems koncertą, o atvykusios verbų rišėjos suorganizavo kūrybinius užsiėmimus bei pakvietė savo rankomis surišti tradicinę verbą.

Verbų sekmadienį Čenstakavos bažnyčiose savo spalvingumu ir unikalumu stebino bei džiugino verbos supintos iš Vilniaus krašto gėlių.

Parodos organizatoriai: Vilniaus rajono savivaldybė, Tradicinių amatų centras Maišiagaloje ir Gailestingumo slėnis Čenstakavoje. Koordinuojantis asmuo – kunigas Mariuš Maršalek (Mariusz Marszałek), daug metų tarnavęs Vilniaus arkivyskupijoje.


Paroda vyks iki gegužės 30 d.


Įvertinkite naujieną