*alt_site_homepage_image*

Čekoniškėse vyko derliaus šventė

decoration

Besibaigiant Vilniaus rajono derliaus švenčių maratonui, į šventę svečius pasikviesti atėjo eilė Čekoniškėms, Zujūnų seniūnijai.

Į kasmetinį renginį susirinkusius svečius sveikino ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo dėkojo Zujūnų seniūnas Miroslav Gajevski.

Renginio pradžioje, Šilėnų parapijos klebonas Kęstutis Masevičius sukalbėjo maldą už ūkininkus ir pašventino duoną, pagamintą iš šių metų derliaus, kuria vėliau seniūnas M. Gajevski pasidalino su svečiais.

Vykusio koncerto metu svečiai stebėjo vokalinių ansamblių: „Kresowy Płomień“ (Zujūnai), „Cicha Nowinka“, „Ciechanowiszczanka“, ansamblio „Bez Słów” iš Dūkštų, Tradicinių amatų centre veikiančios „Kapela Dworska“ pasirodymus. Aplodismentų žiūrovai negailėjo ir iš Vilniaus atvykusiems atlikėjams: Gabrielei Ždanavičiūtei bei Valdemarui Dudoit.

Tradiciškai šventėje padėkos raštais ir prizais apdovanoti geriausi Zujūnų seniūnijos ūkininkai. Be apdovanojimų renginio nepaliko ir seniūnijos kaimeliai, kurie buvo įrengę ir papuošę kiemelius bei  prie linksmos renginio nuotaikos prisidėję ansambliai. 

Kol mažieji renginio dalyviai šokinėjo ant batuto ir džiaugėsi cukraus vata, šurmulingos šventės metu svečiai lankė net 12 seniūnijos kaimų išpuoštų kiemelių, kur kiekvienas galėjo paragauti skanumynų bei įsigyti rankdarbių ir kitų dirbinių.

Renginio svečių tarpe viešėjo Europos Parlamento narys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su merės pavaduotoja Liucijana Binkevič bei administracijos direktorė Liucina Kotlovska, Tarybos narė Elvyra Lepilova bei kunigas klebonas Kęstutis Masevičius.

Savo kalboje V. Tomaševski padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir vykdymo bei išreiškė džiaugsmą, kad šiais metais Vilniaus rajone vykstančias derliaus šventes aplankė jau apie 8 tūkst. gyventojų. „Derliaus šventė tai ne tik stambių ūkininkų, bet ir žemdirbių bei visų mūsų šventė. Dėkojame Dievui ir ištvermingiems žmonėms, kurie sunkiai dirbo ir rūpinosi mūsų Vilniaus krašto žeme. Nors mūsų žemė ir smėlinga, puikių ūkininkų dėka turime ir puikų derlių“, – kalbėjo europarlamentaras.

„Norime padėkoti visiems už Jūsų sunkų darbą, už tai, kad dalinatės savo derliumi. Dalintis užaugintomis gėrybėmis tai mūsų krašto tradicija, kuria galime didžiuotis. Linkiu Jums sveikatos, stiprybės ir ištvermės tolimesniuose darbuose. Tepadeda ir globoja Jus Dievas“, – dėkojo Seimo narė Rita Tamašunienė.

Renginio organizatoriai: Lietuvos lenkų sąjunga, Vilniaus rajono savivaldybė, Zujūnų seniūnija, RDKC struktūriniai padaliniai Čekoniškėse bei Zujūnuose.    

 

Nuotr. organizatorių


Įvertinkite naujieną