*alt_site_homepage_image*

Bendrovės „Homanit Lietuva“ projektas Pagiriuose – pirmasis Lietuvoje gavęs plyno lauko stambaus užsienio investicinio projekto statusą

decoration

Vokietijos kapitalo bendrovė „Homanit Lietuva“ Vilniaus rajone esančiuose Pagiriuose į gamyklos statybą numato investuoti 150 mln. Eur ir sukurti 440 naujų darbo vietų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei bendrovei pasirašius stambaus projekto investicijų sutartį, šiai investicijai suteiktas stambaus investicinio projekto statusas. 

Bendrovė šiuo metu veikiančiose gamyklose Vokietijoje ir Lenkijoje gamina vidutinio ir aukšto tankio suspaustas medžio pluošto plokštes. Kompanija yra aukšto tankio plokščių komponentų gamybos lyderė pasaulyje, iš viso joje dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų.

Nauja įmonė Lietuvoje gamins komponentus baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Gamybos procesas apims procesą nuo žaliavinės medienos priėmimo, apdirbimo, plokštės pagaminimo bei pilno jos apdirbimo dažant, laminuojant ir supjaunant į komponentus baldų, durų, grindų gamintojams. Gamykloje planuojama sukurti visą pridėtinės vertės grandinę: nuo žaliavinės medienos perdirbimo iki pilnos plokštės apdirbimo ir pagamintų produktų platinimo. 

Planuojama, kad naujosios gamyklos pajėgumai sieks apie 260 tūkst. kubinių metrų plokščių per metus – tai sudarytų apie 25 proc. visos „Homanit“ grupės pagaminamos produkcijos. Rinkos analitikai prognozuoja, kad baldų gamybos sektorius nuolat augs,  o tai leidžia didinti investicijas į gamybos apimtis.  

Žaliasis koridorius numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau nei 20 mln. Eur (Vilniuje – 30 mln. Eur) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas, leidžiantis kur kas lengviau ir greičiau įsikurti. Tokiems projektams iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.

Valstybei svarbiu ekonominiu projektu 2012 m. pripažintas ir Čekoniškėse įsikūrusios lietuviško kapitalo  bendrovės „Lietpak“ projektas

2012 m. Vyriausybė valstybei svarbiu ekonominiu projektu pripažino UAB „Lietpak“ investicijų projektą „Plastikinių medžiagų gamybos centro plėtra“.

UAB „Lietpak“ – viena didžiausių plastikinių pakavimo medžiagų gamintojų Lietuvoje ir Baltijos valstybėse. Įmonės centrinė būstinė ir gamykla įsikūrusi Vilniaus rajone, atstovybės – Švedijoje, Lenkijoje ir Rusijoje.

Įgyvendindama projektą bendrovė „Lietpak“ įsipareigojo investuoti 75 mln. Lt reikalingų gamybos plėtrai ir infrastruktūrai sukurti, įsteigti 120 naujų ilgalaikių darbo vietų. Projektas įgyvendintas viršijant įsipareigojimus ir baigtas numatytu laiku.

Savivaldybė džiaugiasi, kad rajonas yra patrauklus investicijoms, dėl ko kuriamos darbo vietos, gerinama infrastruktūra.

 

Parengta pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informaciją


Įvertinkite naujieną