*alt_site_homepage_image*

Atlaidai ir tradicinė Joninių šventė Lavoriškėse

decoration

Kaip ir kasmet, birželio 24 d. Lavoriškėse vyko šv. Jono Krikštytojo parapijos atlaidai bei tradicinė Joninių šventė.

Šventė prasidėjo nuo šv. Mišių Lavoriškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurias aukojo parapijos kun. klebonas Pavel Paliul. Šv. Mišių metu parapijiečiai taip pat padėkojo parapijos klebonui už tarnystę Dievui ir 14-os metų tarnystę šios parapijos gyventojams, dvasinės patirties skleidimą ir bendrystę.

Po šv. Mišių vyko šventinis koncertas, į kurį atvyko daug svečių: Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantys Lietuvos Respublikos Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Edmund Šot, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Lavoriškių seniūnas Mark Pilat, parapijos kun. klebonas Pavel Paliul, švietimo įstaigų vadovai, Lavoriškių seniūnijos seniūnaičiai, kaimyninių kultūros centrų administratoriai, vietos bendruomenė ir kt. svečiai.

Visus gausiai susirinkusius gyventojus ir svečius pasveikino Lavoriškių seniūnas Mark Pilat, kuris palinkėjo smagios šventės ir daug džiaugsmingų akimirkų tiek mažiesiems šventėms dalyviams, tiek suaugusiems.

Visus susirinkusius savo dainomis, šokiais ir nuostabiais pasirodymais žavėjo vietiniai bei atvykę iš kitų seniūnijų meniniai kolektyvai. Ant scenos pasirodė reprezentacinis lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wileńszczyzna”, vokalinis ansamblis „Bujwidzianka“, šokių kolektyvas „Makowy Smak“, vokaliniai ansambliai „Echo” iš Rukainių, „Przyjaciele“ iš Mickūnų ir ansamblis „Barwy Podwileńskie“. Scenoje svečiai taip pat išvydo lopšelio-darželio auklėtinius iš Lavoriškių ir Mostiškių bei Lavoriškių S. Batoro gimnazijos mokinius.

Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško savo ir merės Marijos Rekst pasveikino visus Jonus ir Janinas bei palinkėjo sėkmės profesiniame ir asmeniniame gyvenime, dvasinės ramybės, svajonių išsipildymo, gerų darbų ir planų įgyvendinimo.

Seimo narė Rita Tamašunienė džiaugėsi, kad buvo pakviesta į tokią nuostabią šventę. „Lavoriškių bažnyčioje esu pirmą kartą. Džiaugsiuosi galėdama kartu su Jumis dalyvauti šv. Jono Krikštytojo parapijos atlaiduose ir Joninių šventėje. Koks didelis džiaugsmas yra priklausyti gražiai bendruomenei – krikščionių bendruomenei“, – kalbėjo R. Tamašunienė. Ji palinkėjo visiems Jonams ir Janinoms Dievo malonės bei Lavoriškių kultūros centro administratorei perdavė saldžias dovanas.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo narys Česlav Olševski, kuris savo kalboje džiaugėsi, kad Joninėse dalyvauja tiek daug žmonių. „Džiugu, kad esu tarp savo artimųjų ir draugų. Esame didelė krikščioniška šeima, kuri gyvena taikiai ir draugiškai“, –  pasakė Č. Olševski ir palinkėjo visiems smagios šventės. 

Organizatoriai paruošė daug pramogų ir vaikams. Renginio metu vaikai šokinėjo ant spalvotų pripučiamų batutų, vaišinosi cukraus vata ir spragėsiais.

 

Nuotr. Henrik Selevič 


Įvertinkite naujieną