*alt_site_homepage_image*

Ar pažįsti savo kraštą? Idėjos savaitgaliui

decoration

Šią vasarą leiskitės į kelionę naujai sukurtais turizmo maršrutais po Vilniaus, Rokiškio rajonus. Nustebsite, kiek naujo ir įdomaus sužinosite bei patirsite. Kiekvienas kraštas turi savą istoriją, tarmę, gali didžiuotis žmonėmis ir lankytinomis vietomis.

Tiek Vilniaus, tiek Rokiškio rajonuose rasime daug amatininkų, kurie mielai dalijasi savo patirtimi, o jų produktai sertifikuoti kaip tautinis paveldas. Tradiciniai amatai apima tokias veiklas kaip kryždirbystė, audimas, kalvystė, medžio drožyba, puodininkystė, vilnos vėlimas, pynimas, maisto ruošimas, žolininkystė, vyndarystė ir kita. Amatininkai savo išskirtiniais darbais bei išmone stebina tiek kraštiečius, tiek atvykusius svečius. Keliautojai patys gali bandyti gaminti, ragauti…

2021 m. liepos 27–29 d. Rokiškio krašto muziejus kartu su projekto partneriais iš Vilniaus rajono savivaldybės žurnalistams ir turizmo paslaugų teikėjams organizavo pažintinę kelionę-turizmo maršrutų, skirtų nematerialiam kultūros paveldui bei vietinės istorijos žinomumui populiarinti, pristatymą. Apsilankę parinktuose objektuose pajutome šeimininkų svetingumą, pamatėme gražių ir originalių vietų, išgirdome įdomių istorijų, supratome, kad turime kuo didžiuotis ir gėrėtis, taip pat pailsėjome. Siūlome ir Jums pajusti naujų potyrių, gerai praleisti laiką!

Turizmo maršrutų aprašymus rasite čia.

Turizmo maršrutų leidiniai sukurti ir kelionė organizuota įgyvendinant programos projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“. Taip pat Rokiškio rajono savivaldybės lėšomis. 

 

Rokiškio krašto muziejaus informacija


Įvertinkite naujieną