*alt_site_homepage_image*

Aktyvaus turizmo akademija Vilniaus rajone

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu iš Lenkijos – Korycino valsčiumi, nuo 2021 m. kovo mėn. vykdo projektą „Aktyvaus turizmo plėtra, skatinanti pasienio teritorijų paveldą“. Projektas yra įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą.

Pagrindinis projekto tikslas – pasienio teritorijų turizmo patrauklumo didinimas remiant ir skatinant aktyvųjį turizmą, susijusį su gamtos paveldu. Projekto metu buvo suplanuoti įvairūs renginiai, skirti aktyvaus turizmo populiarinimui.

Vienas tokių renginių – Aktyvaus turizmo akademija – vyko rugsėjo 8 – 9 dienomis. Šio renginio tikslas buvo pristatyti aktyvaus turizmo ir poilsio Vilniaus rajone potencialą bei galimybes. Jame dalyvavo po 20 asmenų iš Lietuvos ir Lenkijos.

Pirmą renginio dieną buvo surengtas baidarių žygis Žeimenos upe. Plaukiant baidarėmis, aktyvaus turizmo mėgėjai galėjo pasigrožėti vienos švariausių Lietuvoje upių, supančių ją miškų ir laukų kraštovaizdžiais. Įveikus apie 15 km ilgio trasą, renginio dalyviai susirinko pailsėti „Asvejos sodyboje“, vaizdingai įsikūrusioje prie ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero. Atgaunant jėgas po baidarių žygio, renginio dalyviai turėjo progą susipažinti su Lietuvos totorių kulinariniu paveldu – totorių bendruomenės iš Nemėžio nariai surengė tradicinių totoriškų patiekalų degustaciją.

Kitą dieną renginio dalyviai nuvyko į Nemenčinę, į Vilniaus rajono sporto mokyklą. Iš pradžių aktyvaus turizmo ir poilsio mėgėjai apsilankė biatlono šaudykloje, kur kiekvienas iš dalyvių galėjo pasijusti lyg profesionalus sportininkas ir pabandyti uždengti visus taikinius. Po šaudymo treniruotės renginio dalyvių jau laukė profesionalus šiaurietiško ėjimo instruktorius. Iš pradžių trumpos teorinės pamokos metu instruktorius supažindino dalyvius su atskirais šios vis populiaresnės fizinės veiklos elementais, o vėliau Akademijos dalyviai kartu su instruktoriumi išbandė įgytas teorines žinias praktikoje vaikštant sporto mokykloje esančia biatlono trasa.

Įgyvendinant projektą „Aktyvaus turizmo plėtra, skatinanti pasienio teritorijų paveldą“, be Aktyvaus turizmo akademijos Vilniaus rajone buvo surengtas dviejų dienų aktyvaus turizmo ir paveldo produktų kūrimo seminaras, taip pat dviejų dienų pažintinis vizitas po Vilniaus rajoną, kurio metu dalyviai galėjo aplankyti svarbiausius rajono turistinius objektus. Be to, įgyvendinant projektą buvo įsigyta slidinėjimo trasų paruošimo įranga (retrakas, sniego patrankos, vandens siurbliai), taip pat slidinėjimo įranga (slidės, apkaustai, slidinėjimo batai, lazdos), šiaurietiško ėjimo lazdos ir dviračiai.

Bendra projekto vertė yra 510.128,66 EUR, Vilniaus rajonui skirta dalis sudaro 344.998,84 EUR. Iš šios sumos 293.249,01 EUR arba 85% sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.


Įvertinkite naujieną