*alt_site_homepage_image*

Akordeonistų orkestras „Ad Libitum“ iš Rudaminos pelnė I vietą XV tarptautiniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2023“

decoration

Š. m. kovo 25 d. Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos akordeono orkestras „Ad Libitum“ (vadovas Bogdan Voicinovič) dalyvavo XV tarptautiniame akordeonistų konkurse „Vilnius 2023“ ir laimėjo I-ąją vietą.

Tarptautinis akordeonistų konkursas Vilniuje nuo 1994 metų Lietuvos akordeonistų asociacijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pastangomis, organizuojamas kas antrų metų pavasarį. Konkursas tapo reikšmingu įvykiu muzikos pasaulyje yra vertinamas ne tik Lietuvoje, bet jau seniai ir už jos ribų. Renginys puoselėja profesionalų akordeono atlikimo meną, skatina atrasti naujas garsų išraiškos formas, pristato savitą akordeono muzikos atlikimą, aukštą jaunųjų muzikantų lygį ir žinoma – profesionalų pedagogų darbą.

Šiais metais jubiliejinį penkioliktąjį konkursą dedikavo dviem svarbioms datoms: Vilniaus miesto 700 metų ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 90 metų jubiliejams!

XV tarptautiniame akordeonistų konkurse pirmą kartą sudalyvavo Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos akordeono orkestras „Ad Libutum“, kuris prieš pusmetį atšventė savo 10-ąjį jubiliejų. Jame muzikuoja ne tik besimokantys Rudaminos meno mokyklos akordeono dalyko mokiniai, bet ir baigę mokyklą muzikantai. Kolektyvas garsina Vilniaus rajoną bei Rudaminą koncertuodamas įvairiose šalyse: Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje bei Vokietijoje. Orkestras atlieka įvairiausią muziką – nuo baroko iki roko, nuo Bacho iki Queen. Taip džiugina įvairių pomėgių akordeono muzikos klausytojus.

 Sveikiname Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos akordeono orkestro „Ad Libutum“ dalyvius ir jų vadovą Bogdaną Voicinovič!


Įvertinkite naujieną